درمان و مراقبت از مو

فوت و فن برای داشتن موهای فرفری

فوت و فن علاقه‌مندی به داشتن موهای فر اگر فقط برای پیروی از مد باشد نیازی به ماندگاری و دائمی بودن ندارد

بنابراین احتیاجی به مراجعه به آرایشگاه و پیدا كردن متخصص فر نیست؛ خودتان هم می‌توانید در خانه با اتوی مو همین كار را انجام دهید.

اتوی مو را باید با دقت انتخاب كنید تا با جنس موهایتان سازگار باشد زیرا انتخاب غلط شما، باعث آسیب موهایتان در آینده خواهد شد.

1 – اولین قدم برای انتخاب صحیح، بررسی نوع و توجه به بلندی موهایتان است؛ البته مدلی كه برای موهایتان در نظر گرفته‌اید نیز مهم است. هر نوع لوله‌ای كه بابلیس داشته باشد، با توجه به جنس موها، حالت خاصی به آنها می‌دهد.

2 – اگر بابلیس انتخابی شما لوله بزرگی داشته باشد – یعنی قطر لوله آن حدود 5/1 تا 2 اینچ باشد – موهایتان را به خوبی شكل می‌دهد. به این ترتیب، موهایتان حجم‌دار و نرم می‌شوند. اگر موهای كوتاهی دارید، مسلما قطر لوله بابلیس هم باید كمتر باشد.

3 – اگر قد موهایتان متوسط است و خواهان فرهای منظم وپیوسته هستید، قطر لوله بابلیس انتخابی شما نیز باید متوسط و به اندازه یك اینچ باشد. به كمك چنین بابلیسی می‌توانید حالت فر نرمی به موهایتان بدهید.

loading...

4 – حتی اگر موهای فر دارید، می‌توانید برای حالت‌دادن و مرتب‌كردن فرهای موهایتان از بابلیس استفاده كنید. اگر موهایتان شكننده است، بهتر است جنس لوله بابلیس شما، سرامیك باشد.

5 – برای موهای خیلی بلند، استفاده از بابلیس‌های كوچك‌تر، بهتر است، چراكه بابلیس‌هایی كه قطر لوله‌‌شان زیاد است، حرارت را به صورت متمركز به مو نمی‌رساند و موهای خیلی بلند، سخت‌تر حالت می‌گیرند.

چند نكته:

– بابلیس‌های بزرگ‌تر برای هر نوع مویی مناسبند اما فری كه به موها می‌دهند، چندان مشخص نیست و در حد حالتی موج دار است.

– مدل‌های مویی كه به حرارت زیاد نیاز دارند، باعث آسیب به موها می‌شوند؛ بنابراین حتی اگر عاشق موهای فردار هستید، بعد از هربار استفاده از بابلیس، چند هفته به موهایتان استراحت بدهید.

منبع:hamshahrionline.com
loading...

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن