تازه ها:
صفحه اصلي > تناسب اندام

مقالات بخش: تناسب اندام

مطالب مرتبط در رابطه با رژیم های غذایی ، اصول ورزش ، رژیم های چاقی و لاغری

۲۰ دقیقه پیاده‌روی در روز برای جلوگیری از مرگ زودهنگام

images

محققان به بررسی اثرات چاقی و ورزش در ۳۳۴۱۶۱ زن و مرد اروپایی در طول ۱۲ سال پرداختند. آن‌ها پی بردند احتمال مرگ افرادی که به میزان متوسط ورزش می‌کنند – معادل ۲۰دقیقه پیاده روی تند- نسبت به افراد غیرفعال، ۱۶ تا۳۰ درصد کمتر است. گرچه اثر ورزش بر افراد با وزن طبیعی بیشتر است، اما افراد با شاخص توده بدنی (BMI) بالا نیز از آن نفع می‌برند. به گفته دانشمندان پرهیز از بی‌حرکتی موجب کاهش ۷/۳۵ درصدی احتمال مرگ به هر دلیلی می‌شود.آنها همچنین تخمین زدند که   پایین‌تر بودن BMI از حد تعریف‌شده برای چاقی (که با عدد ۳۰ یا بیشتر تعریف می‌شود)، تا ۳/۶۶ درصد باعث کاهش مرگ و ... ادامه مقاله »

نوشیدنی‌هایی که چربی‌های شکم‌تان را آب می‌کنند

Laufen

  نوشیدن آب کافی، به حفظ تعادل مایعات در بدن کمک زیادی کرده و مانع از کم آبی و همچنین احتباس آب در بدن خواهد شد. در ضمن، نوشیدن آب به میزان کافی در طول روز، باعث احساس سیری بیشتر و جلوگیری از پرخوری و ریزه خواری‌ها می‌شود. اما اگر نوشیدن آب ساده، شما را خسته می‌کند، می‌توانید با سبزی‌های تازه، مرکبات، تکه‌های خیار و سایر طعم دهنده‌های طبیعی، آن را طعم دار و دلپذیرتر سازید.   آب هندوانه مادامیکه شربت‌ها، به طور طبیعی و بدون افزودن شکر تهیه و مصرف شوند، بدون هیچ گونه نگرانی از افزایش وزن، می‌توان از نوشیدن آنها لذت برده و بدن را همواره هیدراته ... ادامه مقاله »

معجزه ماست در لاغری

375x321_exercise_to_lose_weight_features

  افرادی که در رژیم لاغری خود ماست کم چربی را می‌گنجانند، بیشتر از افرادی که صرفا دریافت کالری خود را کم می‌کنند، کاهش وزن دارند. همچنین افرادی که ماست می‌خورند، در مقایسه با افراد دیگر 22 درصد وزن بیشتر، 61 درصد چربی بدن بیشتر و 81 درصد بیشتر چربی شکم بیشتری را در طی 12 هفته کم می‌کنند. ماست کم چرب در سوزاندن چربی‌های اضافی به بدن کمک کند و حفظ عضلات در وضعیت مناسب را تسهیل می‌کند.در این تحقیق افراد چاق سالم شرکت داشتند که به دو گروه تقسیم شدند. هر دو گروه از رژیم غذایی کم کالری استفاده کردند که 500 کالری کمتر از میزان معمول دریافت ... ادامه مقاله »

ورزشهای برای رفع گودی کمر

jpg

  روی زمین به پشت دراز بکشید. زانوها به حالت نیمه‌خم و کف پاها روی زمین باشد. ابتدا عضلات شکم و باسن را منقبض کنید و کمر را به زمین فشار دهید و بین ۶ تا ۱۰ ثانیه نگه‌دارید.  بعد از چند ثانیه استراحت، این حرکت را ۷ بار تکرار کنید. بعد در همین حالت با دست‌های کشیده و رو به جلو، سر و شانه را از زمین بلند کنید و به حالت نیمه نشسته درآیید. ۴ تا ۶ ثانیه در این حالت باقی بمانید و ۶ تا ۱۰ بار این کار را تکرار کنید. حالا زانوها را تک‌تک و یکی درمیان به داخل سینه بکشید و ۶ تا ۱۰ ... ادامه مقاله »

چگونه سوخت و ساز بدن را افزایش دهیم؟

1347849191_getty_rf_photo_of_man_jogging_in_woods

1   در طول روز چندین وعده های غذایی کوچک بخورید. هنگامی که شما وعده های غذایی تان را با فاصله زمانی زیادی می خورید، دچار حالت گرسنگی می شوید که این حالت منجر به کاهش سوخت و ساز بدن می گردد زیرا در حالت گرسنگی بدن سعی می کند انرژی خود را ذخیره کرده و از احساس گرسنگی بیشتر جلوگیری کند. در حالی که برخی از افراد با روزه گرفتن های متناوب، وزن خود را کاهش می دهند اما به طور کلی، اکثر افراد مقدار هر وعده غذایی خود را کم کرده و به تعداد وعده های غذایشان اضافه می کنند و از این طریق وزن خود را کاهش می ... ادامه مقاله »

چگونه چیزی بخوریم تا چربی‌هایمان بسوزد؟

th

پروتئین پروتئین تأثیر گرمایی بیشتری نسبت به کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها دارد زیرا زمان بیشتری طول می‌کشد تا هضم شود. همچنین پروتئین باعث می‌شود که برای مدت بیشتری احساس سیری بکنید. مقداری گرما ادویه‌جاتی مانند فلفل سیاه و قرمز بسیار تأثیر گذار هستند. یک محقق آلمانی دریافته‌ است که پس از مصرف ۱۰ گرم فلفل قرمز در هر وعده، دمای بدنتان بلافاصله افزایش پیدا می‌کند. ماده واکنش دهنده در فلفل قرمز کپسایسین است که سوخت و ساز و چربی سوزی را به شدت افزایش داده، و ممکن است اشتهایتان را نیز کاهش دهد. البته ۱۰ گرم فلفل قرمز خیلی زیاد است! همچنین فلفل سیار حاوی پایپراین است، ترکیبی که سوخت و ... ادامه مقاله »