تازه ها:
صفحه اصلي > سلامت

مقالات بخش: سلامت

خواص خرمالو

81365640-6041177

خواص خرمالو: خرمالو دارای مقادیر قابل توجهی ویتامین‌های B3 ،B2، B1 و C است، در ضمن این میوه مواد معدنی ضروری برای بدن مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر و پتاسیم و مقداری نیز سلولز دارد. خرمالو سرشار از ویتامین‌های A ، B‌ و C می‌باشد. خرمالو میوه ای با کالری بالا است (۱۰۰ گرم خرمالو ۷۰ کالری فراهم می کند) اما در چربی بسیار پایین است. طبع خرمالو گرم و تر است. خرمالو سرشار از ویتامین C میزان ویتامین C موجود در این میوه قابل توجه است. این ویتامین برای تقویت سیستم ایمنی بدن لازم و ضروری است. اگر در فصل سرما لثه‌هایتان خونریزی می‌کند امکان دارد به دلیل کمبود ... ادامه مقاله »

بوی زننده عرق از کجا می آید؟

Crew-Clothing-Spring_Summer-2015-Men’s-Lookbook

بوی بدن از ترکیب عرق و باکتری حاصل می شود. البته عرق به نوبه خود کاملاً بی‌بوست. این باکتری است که با عرق بدن مخلوط شده و چنین بوی زننده ای را به وجود می آورد بدن ما دو نوع عرق آپوکرین و اِکرین ترشح می کند. عرق اِکرین برای پایین آوردن درجه حرارت بدن ما، مثلاً هنگام ورزش یا زمانی که هوا خیلی گرم است، کاربرد دارد. این نوع عرق در همه قسمت های بدن به طور یکنواخت ترشح می شود و بی‌بوست آپوکرین نوع ویژه ای از ترشحات بدن است که در محل های مخصوصی مثل زیر بغل، کشاله های ران، دست ها، و پاها ایجاد می شود. ... ادامه مقاله »

درمان‌های خانگی برای بوی عرق بدن

url

بوی عرق بدن افراد به نوعی خود یک بیماری محسوب نمی‌شود. بعضی اوقات افرادی که مشکل تعرق دارند ممکن است متوجه نباشند که بوی بدن آنها دیگران را اذیت می‌کند. به غیراز باکتری‌ها دلایل مختلف دیگری نیزدر این امر دخیل هستند مانند: – در بعضی موارد غدد عرقی بیش فعال شده‌اند. – مواد سمی یا مواد گیاهی از قبیل الکل، سم آرسنیک، سم کیانید یا کشیدن سیگار، گاهی باعث این مسئله می‌شوند. – عفونت‌هایی از قبیل عفونت‌های ریوی، عفونت‌های پوستی، عفونت‌های مهبل، بیماری‌های مقاربتی یا عفونت مجاری اداری نیز می‌توانند باعث بروز این بوی نا مطبوع شوند. نکاتی که باید برای پیشگیری رعایت کرد عبارتند از: – رعایت کردن نظافت ... ادامه مقاله »

چه موادی باعث بوی بد عرق می شود

images

غذاهایی که بوی عرق را بیشتر می‌کنند گوشت قرمز اولین عامل غذایی بوی بد عرق است. گوشت قرمز در بدن دچار نوعی رکود می‌شود؛ زیرا در دستگاه گوارش به مدت طولانی می‌ماند و فاسد می‌شود و انواع و اقسام سموم را از طریق روده بزرگ در جریان خون آزاد می‌کند. افرادی که به طور مرتب از گوشت قرمز استفاده می‌کنند، بوی عرقشان بیشتر و بدتر است. شاید شما هم دوستانی داشته باشید که گیاه‌خوارند اما باز هم بوی عرقشان تند است. در این مورد نیز باید گفت اگر افرادی که گوشت مصرف نمی‌کنند و در واقع گیاه‌خوارند نیز عرق بدبویی داشتند، علت آن، عدم پیروی از یک رژیم غذایی صحیح ... ادامه مقاله »

خواص گریپ فروت

آیا-مواد-غذایی-ادرار-آور-را-می-شناسید-میوه-و-سبزیجات

گریپ فروت، می‌توان از اسیدفنولیک نام برد که مانع تشکیل نیتروزامین، مواد سرطان‌زا، بالیموندیدترپن و مونوترپن می‌شود. ماده مذکور موجب تولید آنزیم‌‌هایی می‌شود که در جلوگیری از پیدایش سرطان اثر دارند بیوفلاونوییدها مواد دیگری هستند که از عملکرد هورمون‌‌هایی که باعث رشد غده (تومور) می‌شود، جلوگیری می‌کنند. گروهی از مبتلایان به ورم مفصل رماتیسمی، لوپوس و شماری دیگر از مبتلایان به اختلالات التهابی دریافته‌اند که گویی مصرف هر روزه گریپ‌فروت نشانه‌‌های مرضی‌شان را تقلیل می‌دهد. تصور می‌رود که مواد شیمیایی این میوه مانع از ایجاد پروستاگلاندین‌‌ها که عامل اصلی ایجاد التهاب هستند، می‌گردد. یک فنجان حاوی گریپ‌فروت شیرین نشده (بدون شکر) به مقدار 95 میلی‌گرم ویتامین C و بیش از ... ادامه مقاله »

درد گردن . نشانه چیست

pain1

ـ چه وقت به پزشک مراجعه کنیم: ۱. درد گردن بیش از سه‌روز طول کشیده یا تکرار می‌شود. ۲. درد به‌دنبال سقوط یا یک حادثه روی داده است. ۳. درد از گردن به دست‌ها یا پاها منتشر می‌شود. ـ درد گردن نشانهٔ چیست: اگر شانه‌ها افتاده باشند و چانه به جلو کشیده شده باشد، سر در حالت تعادل مناسب بر روی گردن قرار ندارد. در عوض، رباط‌ها و بافت‌های نرم دیگر گردن باید باری بیش از ۹ کیلوگرم را که درست توزیع نشده است تحمل کنند. احتمالاً بزرگ‌ترین مشکل گردن و تمام ستون مهره‌ها در قرار گرفتن مفاصل در وضعیت نادرست به‌مدت طولانی و فشار و کشش زیاد برآنها است ... ادامه مقاله »