تازه ها:
صفحه اصلي > سلامت

مقالات بخش: سلامت

چطور نبض را اندازه می گیریم

man-talking-with-doctor

قلب یک عضله است و سرعت نبض معیاری از شمار دفعات انقباض‌ و انبساط‌های قلب در دقیقه است. سرعت ضربان قلب و سرعت نبض در اغلب افراد مشابه است. البته سرعت ضربان قلب و سرعت نبض از لحاظ فنی متفاوتند، زیرا ضربان قلب سرعت انقباض‌های قلب را اندازه می‌گیرد، در حالیکه سرعت نبض سرعت افزایش فشار خون در سراسر بدن هنگام ضربان قلب را اندازه می‌گیرد. در افرادی مبتلا به برخی از عوارض قلبی که به ناتوانی قلب در پمپ کردن کارآمد قلب در هر انقباض می‌انجامند، سرعت نبض ممکت است پایین‌تر از سرعت ضربان قلب باشد؛ اما چنین مواردی استثنا هستند. “نبض آپیکال” (apical pulse) نبضی است که در ... ادامه مقاله »

چطور می‌توان بلندقدتر شد؟

375x321_exercise_to_lose_weight_features

محصولات فراوانی وجود دارند که برای رساندن شما به حداکثر قد ممکن طراحی شده‌اند، اما تنها تعداد اندکی از این محصولات واقعا مؤثر واقع می‌شوند و تنها یک یا دو مورد از آنها به‌سرعت عمل می‌کنند. رشد، یک فرایند طبیعی است که برای رسیدن به پتانسیل قد، باید کاملا درک شود. فرایند رشد به گزارش ایزاین آرتیکلز، رشد به ساختار ژنتیک، رژیم غذایی و محیط زندگی بستگی دارد. اگرچه ممکن است شما از نظر ژنتیک قابلیت رسیدن به یک قد خاص را داشته باشید، اما اگر برای مثال غذای کافی نخورید یا در یک محیط پرجمعیت زندگی کنید، ممکن است به‌سادگی نتوانید به بالاترین پتانسیل قدتان دست یابید. نخستین گام ... ادامه مقاله »

خواص ومضرات قهوه

cofe

اولین فایدۀ قهوه، مطمئناً به لطف کافین موجود در آن، مقابله با ضربات شلاقی است. قهوه، هوشیاری، تمرکز و توجه را افزایش می‌دهد. و به طور خلاصه، به بیدار و هوشیار ماندن کمک می‌کند… حتی شده برای یک دقیقه!اما فواید قهوه به این موارد خلاصه نمی‌شود. در واقع، قهوه حاوی آنتی اکسیدان های متعدد، خصوصاً پلی فنول است. آنتی اکسیدان ها بدن را در مقابل اکسیداسیون محافظت می‌کنند. این پیدۀ طبیعی و اجتناب ناپذیر نابودی مولکول های سازندۀ بدن ما را به دنبال دارد. پیری و ظهور سرطان ها از دیگر پیامدهای اکسیداسیون است. اما همان طور که می‌دانیم یک فنجان قهوه ۲۰۰ میلی لیتر بیشتر از یک سهم میوۀ ... ادامه مقاله »

11 راه مراقبت از دور چشم

potato-mask

1 – نمک نخورید علاوه بر بالا بردن فشار خون ، خوردن نمک سبب احتباس آب در بدن و تورم می شود . آب موجود در بدن ، همواره راه خود را از مناطق با غلظت سدیم پایین به مناطق با غلظت سدیم بالا پیدا می کند . ناحیه دور چشم شما ، یک نمونه شاخص است . به همین علت است زمانی که یک شام سرشار از نمک میل می کنید ، صبح با چشمان پف کرده از خواب بیدار می شوید   2 – آلرژی خود را درمان کنید فصل آلرژی و چشمان پف آلود و اشکی همواره با هم در ارتباط اند . اما خبر خوب اسن ... ادامه مقاله »

ناخن های شما در مورد سلامتی تان چه می گویند ؟

winternail-carecover_300

می دانستید ناخن هایتان سرنخ های بسیاری در مورد سلامتی تان می دهند ؟ سفید شدن ، شیار دار شدن و یا منحنی شدن همه و همه نشانگر های وضعیت سلامتی تان هستند . مشکلات کبدی ، ریوی و حتی قلبی می تواند در ناخن هایتان نشان داده شود . با ما باشید تا حقایق بیشتری در مورد ناخن هایتان بدانید . ناخن های رنگ پریده : ناخن های بسیار رنگ پریده می تواند نشانگر بیماری های مهمی باشد  . برخی از این بیماری ها عبارتند از : آنمی ( کم خونی ) نارسایی قلبی بیماری کبدی سوء تغذیه ناخن های سفید : اگر ناخن هایتان سفید شده اند و ... ادامه مقاله »

۱۱ تأثیر شگفت‌انگیز زیره در سلامتی

ThinkstockPhotos-164351185

زیره مفید برای خانم‌های شیرده زیره یکی از منابع خوب آهن و کلسیم است. در زمان شیردهی، نوزادان آهن و کلسیم ذخیره شده در بدن مادر را می‌مکند؛ در نتیجه مادر این مواد معدنی را بیشتر از دست داده و نیاز بیشتری به جذب آن‌ها پیدا می‌کند. زیره می‌تواند یکی از منابع تأمین‌کننده‌ی آهن و کلسیم باشد و مادرها بدون ترس از کمبود این مواد معدنی به شیردهی خود ادامه دهند. زیره مفید برای مقابله با سنگ کلیه زیره یک درمان طبیعی شناخته شده برای مقابله و درمان سنگ کلیه است. سنگ‌های کلیه در اکثر موارد باعث ایجاد درد شدیدی می‌شوند. این ادویه‌ی فوق‌العاده به حفظ سلامتی کلیه‌ها کمک زیادی ... ادامه مقاله »