تازه ها:
صفحه اصلي > سلامت > توصیه های پزشکی

مقالات بخش: توصیه های پزشکی

چرا باید فشارخون را صبح‌ها کنترل کنیم؟

cannabis_brain_0

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که اندازه‌گیری فشارخون صبحگاهی برای پیش‌بینی احتمال سکته مغزی شاخص دقیق‌تری است. به گزارش ايسنا، به اغلب مبتلایان به فشارخون بالا توصیه می‌شود که فشارخون خود را در خانه به طور دائم تحت کنترل داشته باشند و اکنون پزشکان معتقدند که اندازه گیری فشارخون صبحگاهی نسبت به عصر، شاخص مطمئن‌تری برای پیش‌بینی احتمال سکته مغزی است. در این مطالعه متخصصان، اطلاعات مرتبط با تعدادی از مردم ژاپن را بررسی کرده و دریافتند زمانی که فشارخون آنان به هنگام صبح اندازه‌گیری می‌شود بالا بودن فشارخون با خطر فزآینده سکته مغزی مرتبط است اما زمانی که به هنگام عصر اندازه‌گیری می‌شود نمی‌تواند خطر سکته مغزی را آشکار ... ادامه مقاله »

ماهی .تغذیه ای سالم ومتعادل

1a9dfc2007a77f0c3ffc3bce791f5f2f_sweet-and-sour-fish-with-pickling-spices-580x326_featuredImage

این ماده‌ی غذایی برآمده از آب به لاغری و داشتن بدنی سالم کمک می‌کند. در این مطلب ده دلیل خوب می‌آوریم تا به مصرف ماهی اشتیاق بیشتری نشان دهید. ماهی منبع فوق العاده‌ی پروتئین تمام ماهی‌ها چه ماهی‌های روغنی و چه ماهی‌های کم چرب‌تر سرشار از پروتئین هستند. 100 گرم ماهی بین 18 تا 20 گرم پروتئین به بدن می‌رساند که تقریباً برابر میزان پروتئین همین مقدار گوشت است. تنها تفاوت این دو گوشت در این است که میزان چربی ماهی کمتر است. یادتان باشد که پروتئین برای عملکردهای بدن لازم و ضروری است. این ماده‌ی مغذی، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و خطر بروز بیماری‌ها را کاهش می‌دهد. ... ادامه مقاله »

علایم وعلت وجود کیست سینه

url

کیست پستان به صورت کیسه های پر از مایع در پستان خود را نشان می دهد که معمولا خوش خیم است و در دسته سرطان هایپستان قرار نمی گیرد. یک خانم می تواند یک یا چند کیست سینه داشته باشد. کیست ها اغلب گرد یا بیضی شکل با حدود مشخص هستند. قوام کیست سینه معمولا مانند انگور یا یک بادکنک پر از آب احساس می شود، اما گاهی اوقات کیست سینه کاملا سفت است. کیست پستان نیاز به درمان ندارد، مگر اینکه یک کیست بزرگ و دردناک باشد و یا موجب احساس ناراحتی در فرد گردد. در آن صورت تخلیه مایع از کیست می تواند علایم را تسکین دهد. کیست ... ادامه مقاله »

مصرف چای خطر سکته مغزی را کاهش می‌دهد

grandparents

یافته‌های این پزشکان نشان می‌دهد مصرف چهار فنجان چای در روز می‌تواند خطر سکته مغزی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. این پزشکان معتقدند مصرف روزانه چای می‌تواند شانس ایجاد لخته‌های خونی در مغز را به میزان 21 درصد کم کند. به گزارش دیلی میل، آمارهای انجام شده در انگلیس نشان می‌دهد سالانه تعداد زیادی از مردم این کشور بر اثر ابتلا به سکته مغزی جان خود را از دست می‌دهند.   چای سیاه و کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان در زنان سالمند چای سیاه حاوی منگنز، پتاسیم و فلاونوئید است نوشیدن چای سیاه، فشار خون را پایین می‌آورد چای سیاه از حمله قلبی جلوگیری می‌کند چای ضد ... ادامه مقاله »

زنان سالمند چای بنوشند تا دچار شکستگی نشوند

Senior woman and daughter embracing on porch, portrait

نوشیدن چندین فنجان چای سیاه در مقابل چای سبز یا چای‌های دیگر همراه با شیر یا بدون شیر باعث بروز شکستگی‌های کمتر در نواحی استخوانی زنان مسن می‌شود. به گزارش مهر، در مطالعه‌ای توسط محققان دانشگاه استرالیا غربی بیش از ۱۰۰۰ زن مسن در طرحی با عنوان کاهش میزان شکستگی استخوان در مقابل دریافت کلسیم شرکت کردند. آنهایی که حداقل سه فنجان چای می‌نوشیدند ۳۴ درصد کمتر دچار مشکل جدی از جمله پوکی استخوان مرتبط با شکنندگی و ۴۲ درصد کمتر دچار ریسک شکستگی لگن در مقایسه با زنانی که به ندرت چای می‌نوشیدند، بودند. میانگین سنی شرکت کنندگان در حدود ۷۵ ساله بود. دکتر «ریچارد ال پرینس» از دانشگاه ... ادامه مقاله »

علل سرگیجه

2_145_Alternative-Medicine-Myths_MEDIA

سرگیجه وضعیتی حمله‌ای خوش خیم شایعترین شکل سرگیجه است. در این حالت با حرکت ناگهانی در یک جهت خاص بیمار دچار سرگیجه شدیدی می‌شود که چندین ثانیه طول می‌کشد و با بی حرکت ماندن بیمار مشکل در مدت کوتاهی برطرف می‌شود. علت این سرگیجه کنده شدن کریستالهایی است که به طور طبیعی در گوش داخلی ما وجود دارد. این کریستالها ممکن است بدلیل ضربه به سر و یا بطور خودبخود از محل خود کنده شوند و در مایعی که گوش داخلی را پر کرده است شناور شوند. شناور شدن آنها باعث سرگیجه می‌شود. این ذرات شناور در حین گردش خود بطور تصادفی و به تدریج به محلی که کنده شده‌اند ... ادامه مقاله »