آموزش کوتاه کردن مودرمان و مراقبت از مو

رازهای که آرایشگران هنگام کوتاه کردن مو نمی گویند

رازهايي كه آرايشگران نمي‌گويند
«به‌به، موهاي كوتاه چقدر به تو مي‌آيد…» تازگي‌ها موهايتان را كوتاه كرده‌ايد و كسي اين حرف‌ها را به شما زده است؟ يا برعكس، اصلا از نتيجه كوتاه كردن موهايتان راضي نيستيد؟ آرايشگران حرفه‌اي هميشه رازهايي درباره كوتاه كردن مو و آرايش مو مي‌دانند كه آن را به عنوان فوت آخر كوزه‌گري براي خودشان نگه مي‌دارند. در اينجا 11 نكته مهم از آن نكاتي كه آرايشگران به شما نمي‌گويند را برايتان فاش مي‌كنيم.

رازهايي كه آرايشگران نمي‌گويند
«به‌به، موهاي كوتاه چقدر به تو مي‌آيد…» تازگي‌ها موهايتان را كوتاه كرده‌ايد و كسي اين حرف‌ها را به شما زده است؟ يا برعكس، اصلا از نتيجه كوتاه كردن موهايتان راضي نيستيد؟ آرايشگران حرفه‌اي هميشه رازهايي درباره كوتاه كردن مو و آرايش مو مي‌دانند كه آن را به عنوان فوت آخر كوزه‌گري براي خودشان نگه مي‌دارند. در اينجا 11 نكته مهم از آن نكاتي كه آرايشگران به شما نمي‌گويند را برايتان فاش مي‌كنيم.

وقتي عصباني هستيد، آرايشگاه نرويد!
اگر به‌طور ناگهاني نامزدتان را از دست داده‌ايد يا از كار اخراج شده‌ايد يا با نزديك‌ترين دوست‌ خود دعوا كرده‌ايد، بدانيد كه اصلا وقت خوبي براي رفتن به آرايشگاه و تغيير مدل موهايتان نيست؛ چون احساسات‌ شما مي‌تواند روي تصميم‌گيري‌هايتان اثر بگذارد و مدلي انتخاب بكنيد كه بعدها پشيمان شويد.

آرايشگران نمي‌تواند فكرتان را بخواند
آرايشگرتان نمي‌تواند به شما بگويد كه چه مي‌خواهيد. اگر واقعا هيچ نظري نداريد، ابتدا براي مشاوره وقت بگذاريد نه براي رفتن به آرايشگاه. طي مشاوره مي‌توانيد با ديدن مدل‌ها و عكس‌هاي مختلف و بيان نيازهايتان، مدل موي خود را انتخاب كنيد.

تغيير مدل ناگهاني، تغيير كلي نمي‌دهد
يك آرايشگر خوب، ظاهرتان را خوشايندتر خواهد كرد. مي‌تواند بافت طبيعي موهاي شما را به بهترين حالت ممكن‌ درآورد اما هيچ‌گاه بافت مو، چهره يا زندگي‌ شما را به‌كلي تغيير نخواهد داد.

درگير جزييات نشويد
اگر شما فرق وسط باز مي‌كنيد و اين مطلب را به آرايشگرتان هم گفته‌ايد، به اين معني نيست كه او بايد اصلاح مويتان را هم از وسط شروع كند. به آرايشگرتان اطمينان كنيد و به ياد داشته باشيد كه وقتي مدل موي مورد نظرتان را به او اطلاع داده‌ايد، بقيه كارها به عهده وي است.

دير به آريشگاه نرويد!
يكي از بهترين آرايشگرها مي‌گفت كه چقدر ممكن است دير رسيدن مشتري، همه برنامه‌هاي آرايشگر را به‌ هم بريزد: «اگر 10 دقيقه دير بياييد، 10 دقيقه ديگر هم لازم است كه آماده شويد، چاي يا قهوه‌اي بنوشيد و به محل مورد نظر برويد و تنها استرس براي آرايشگر مي‌ماند كه چطور با زماني كمتر بهترين اصلاح مو را براي شما انجام دهد.»

نبايد دوستان‌ را هم با خود ببريد
وقت آرايشگاه براي شما است، نه براي دوستانتان؛ آرايشگري مي‌گفت: «اگر دوستان فرد در حين انجام كار آنجا باشند، كارها به هم خواهد ريخت.» همچنين باعث مي‌شود كه آرايشگر فكر كند نه تنها بايد شما را راضي كند، بلكه بايد كاري كند كه همراهانتان هم راضي شوند؛ اين واقعا منصفانه نيست.

آرامش داشته باشيد
خيلي بهتر است كه در زمان اصلاح مو آرام، راحت، خونسرد و خالي از استرس باشيد تا بهتر بتوانيد با آرايشگرتان صحبت كرده و مدل موي مورد نظرتان را براي او تشريح كنيد.

تصوير مدل موي مورد نظرتان را داشته باشيد
همه آرايشگرهايي كه ما با آنها صحبت كرديم عقيده داشتند كه آوردن عكس بهترين راه براي بيان مقصودتان و تشريح مدل موي دلخواهتان است. حتي بعضي مي‌گفتند آوردن عكس مدل موهايي كه بدتان مي‌آيد و نمي‌خواهيد هم بسيار مفيد است. با اين كار خيلي واضح‌تر علايقتان را بيان كرده و مدل موي مورد نظرتان را به آرايشگر مي‌فهمانيد.

بعد از آرايشگاه، نظر دوستانتان را بپرسيد
با اين كار مي‌توانيد نظر دوستانتان را هم جويا شويد و اگر خواستيد، در دفعات بعدي پيشنهادهاي آنها را هم به كار بگيريد.

اين نكات را رعايت كنيد
–    در نظر گرفتن فرم صورت (بيضي، گرد، مربع، مستطيل، مثلث، به شكل قلب (مثلث معكوس) يا لوزي.
–    جنس مو و شكل ظاهري مو
–    سن و موقعيت اجتماعي شخص
–    توجه به پرپشتي و كم‌پشتي موها
–    چاقي يا لاغري شخص
–    رعايت كردن ميل و خواسته مشتري با راهنمايي آرايشگر
–    رعايت فاصله مناسب به نحوي كه آرايشگر بتواند با تسلط كامل كار خود را انجام دهد
–    طرز صحيح ايستادن آرايشگر به شكلي كه از نظر بدني حالت قائم استخوان‌بندي او تغيير نكند
–    تميز و نم‌دار بودن موها هنگام كوپ، تقسيم‌بندي صحيح مو براي كوپ مورد نظر.
–    معمولا قبل از كوپ بايد موها را شست و با حوله آب اضافي آن را گرفت به‌طوري كه حالت و فرم طبيعي موها كاملا مشخص شود زيرا فرم و حالت طبيعي مو براي انجام كوپ كاملا ضروري است
–    به‌كار بردن وسايل كار مناسب (تيغ، قيچي، شانه) براي انواع كوپ و طرز صحيح استفاده و نگه‌داشتن آنها در دست

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن