ماسک های زیبایی صورت

پوستی شاداب با ماست و آبلیمو

باتوجه به پیشرفت های علمی امروزه محصولات متنوعی برای مـراقبت از پـوسـت بـه بـازارهـای بـیـن المللی عرضه می شـود. تشـخـیص راه درسـت و اسـتـفاده از مـحـصـول مناسب کار آسانی نیست. اگر میـخواهید از پـوست خـود مـراقبـت کنـید مـی بایست با انتخاب محصول مناسب آنرا بـه صـورت مـکرر و بـر اسـاس یک بـرنـامه زمـانبندی شده اسـتـفـاده کـنـیـد.

 

امـا پیـش از هـر چـیز شما باید به رژیم غذایی روزانه و روش زندگی خود توجه بیشتری کنید. ایـن دو عامل نقش مهمی را در تضمین پوست شما بازی می کنند.
ایـن روزهـا بـه دلـیـل فشـار زیـاد کـاری و نبودن وقت کافی مـردم بیشتر از غذاهای آماده استفاده می کنند و معمولا هم نسبت به سلامتی پوست خود اهمیت چندانی قائل نمی شوند. ما هنوز هم همان رژیم غذایی دیرینه میوه ها و سبزیجات تازه را به شما یشنهاد می کنیم زیرا هم سلامت جسمی را به همراه دارند و هم سلامت و شادابی پوست را تضمین خواهند کرد. به خاطر داشته باشید که با استفاده از غذاهای مناسب پوست شما تغذیه شده و نیرو می گیرد.

 

پوست نیز مانند سایر اعضای بدن نیاز فراوانی به آب دارد. با توجه به اظهارات کارشناسان آن ۸ لیوان آبی را که همیشه مادرانمان نوشیدن آنرا به ما گوشزد می کردند، برای ایجاد لطافت و بالا بردن قابلیت ارتجاعی پوست امری ضروری به شمار می روند. البته باید توجه داشته باشید که قهوه و هر نوع نوشیدنی کافئین دار دیگر جزء آن ۸ لیوان به حساب نمی آید، به این دلیل که کافئین خود از مواد جاذب آب است. آبی که می نوشید باید آب معدنی و یا آب معمولی شیر باشد. می توانید همیشه یک بطری آب به همراه داشته باشید و یا اگر انجام چنین کاری برای شما مقدور نمی باشد می توانید قبل و بعد از هر وعده غذایی یک لیوان آب بنوشید.

 

در حین غذا خوردن، نوشیدن مقدار کمی آب بلا مانع است اما مراقب باشید که زیاده روی نکنید. لازم است تا در استفاده از محصولات آرایشی احتیاط بیشتری به خرج دهید و از تمیزی لوازم آرایش خود اطمینان کامل حاصل کنید. وسایلی مانند پدها، فرچه ها و قلموهای آرایشی به سرعت کثیف می شوند و مکان مناسبی را برای رشد باکتری ها و جرم ها فراهم می آورند. با جمع شدن باکتری و جرم، مصرف این وسایل به پوست شما آسیب می رساند و باعث ایجاد خراش، سوزش و حساسیت در پوست می شود.

 

یکی از کارشناسان توانای بهداشت به شما توصیه می کند که برس های لوازم آرایشی می بایست حداقل ۲ مرتبه در ماه تمیز شوند. وسایل مذکور را برای مدت زمان ۱۰ دقیقه در محلول آب و صابون بخیسانید و سپس کمی نرم کننده و یا شامپوی بچه به آن اضافه کنید. آنها را به دقت بشویید و سپس با یک حوله نرم آب اضافی آنها را گرفته و به صورت عمودی در یک لیوان قرار دهید (به طوریکه ته آنها کف لیوان قرار بگیرد) تا به طور کامل خشک شوند.

 

از پوست خود در مقابل آلودگی هوا محافظت کنید. برای انجام این کار باید از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید. کرم جذب پوست می شود و مانند سدی از نفوذ آلودگی به درون پوست شما جلوگیری می کند. استفاده از کرم های مرطوب کننده ای که شامل ویتامین های A , E , C هستند، ارجعیت دارد .

 

برنامه ورزشی مناسب مانند ایروبیک نه تنها باعث شادابی پوست می شود بلکه جریان خون را تنظیم کرده و برای سلامت بدن نیز مفید است. بدن در هنگام ورزش تعرق کرده و نوعی محصول مرطوب کننده طبیعی بر روی پوست شما تولید می شود. یکی از پژوهشگران دارویی ساختگی را پیشنهاد می کند که آشنایی با آن خالی از لطف هم نیست.

 

آب نصف لیمو را در یک فنجان ماست بچکانید، آنرا در یخچال نگهداری کنید و هر شب قبل از خواب آنرا مانند یک کرم بر روی پوست خود بمالید.

 

شما حتی می توانید پس از اینکه ماست به خوبی جذب پوست شد بر روی آن از یک لایه نازک کرم مرطوب کننده نیز استفاده کنید. با مصرف مداوم، طی ۳ الی ۴ هفته متوجه تغییر رنگ پوست خود خواهید شد.  پوست شما قطعا لطیف تر و جوان تر خواهد شد. تا آنجا که می توانید استرس را کاهش دهید.

 

افرادی که تحت فشار و تنش های بی حد و حصر هستند از شرایط پوستی نامناسبی برخوردارند. معمولا به دلیل استرس جوش و آکنه های بد قیافه ای بر روی پوست شما ظاهر می شوند که ممکن است تاثیر آن ها تا مدت زمانی طولانی بر روی پوست شما باقی بماند. بنابر این خوب است تا در طول روز زمانی را به مدیتیشن و تمدد اعصاب اختصاص دهید.

 

به اندازه کافی استراحت کنید و برای جلوگیری از بروز گودی های دور چشم و پف صورت، در هنگام استراحت به پشت خود بخوابید تا آب اضافی در این نقاط جمع نگردد. می توانید با استفاده از یک پوشش نازک بر روس سر و یا هد بند از تماس موها با پوست صورت خود جلوگیری کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که استرس بیش از حد به همان اندازه که می تواند بر روی چهره شما تاثیر منفی بگذارد قادر است تا سلامت کل بدن شما را نیز به مخاطره بیندازد.

برچسب

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن