خواص درماني گیاهان و میوه ها

خواص درمانی عسل

1030180

ج) اگر با مشكل كمبود آهن خون مواجه هستيد، حتماً در وعده صبحانه عسل بخوريد. البته عسل به غير از داشتن آهن زياد، فسفر و كلسيم زيادي هم دارد كه دواي امراض استخواني است.

د) عسل براي رفع زخم بستر، زخم‌هاي عفوني و درمان بيماري ‌‌هاي پروستات، رماتيسم و بي‌خوابي بسيار مؤثر است.

ه) عسل زرشك براي تقويت كبد و رفع بيماري‌ هاي كبد مؤثر است، عسل آويشن در درمان بيماري‌ هاي تنگي نفس، آسم، سرفه و رفع خستگي كاربرد دارد و عسل عناب به تسريع عمل خون ‌رساني از قلب به اعضا و جوارح كمك مي‌كند.

و) عسل طبيعي به خاطر داشتن دياستاز توانايي آب كردن چربي اطراف قلب را دارد بنابراين مصرف آن را به بيماران و سالخوردگان قلبي توصيه مي‌كنيم.

ذ) خوردن موم همراه عسل دردهاي معده و مفاصل را از بين مي‌برد، از ريزش مو جلوگيري مي‌كند و به راحتي از بدن دفع مي‌شود.

ح) موم‌‌هاي همراه عسل اگر در دماي بالاي 30 درجه نگهداري شود، بعد از مدتي كرم ‌هاي ريزي در درون سوراخ‌ هاي شش ضلعي آن ديده خواهد شد. بنابراين براي سلامتي خودتان عسل‌هاي موم ‌دار را در هواي گرم نگه نداريد، اگر هم كرم‌‌ هاي ريز را درون موم ديديد، به هيچ ‌وجه از آن استفاده نكنيد.

ط) اگر عسل‌تان شكرك زد، نگران نباشيد. شما مي‌توانيد به راحتي و با قرار دادن شيشه عسل درون يك ظرف آب ‌‌جوش آن را حرارت دهيد و به حالت اولش برگردانيد.

ي) حواستان باشد عسلي كه بوييدن آن شما را به عطسه بيندازد، خوردنش مستي و سكر بياورد يا چشيدنش گلو را بسوزاند، عسل نامرغوبي است كه بايد از خوردنش پرهيز كرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن

بلاک کننده تبلیغ

لطفا جهت حمایت از ما برنامه بلاک کننده تبلیغات را غیرفعال نمایید.