رنگ کردن مو

11 توصیه برای رنگ کردن حرفه ای مو در منزل که نباید فراموش کنید

چرا هزینه هنگفتی را صرف روشن یا تیره کردن موهای خود می‌کنید در حالی که می‌توانید خودتان در منزل به رنگ کردن مو بپردازید؟.

اگر می‌خواهید موهای خود را بلوند، مشکی، قرمز یا قهوه‌ای کنید، پیشنهاد می‌کنیم ۱۱ نکته‌ زیر که حاصل سال‌ها تجربه یک آرایشگر حرفه‌ای است را از زبان خودش بشنوید و از آن‌ها بهره بگیرید


 

۱- کی در خانه و کی در سالن رنگ کنید؟
این هفته به همسایه‌ام برخوردم و به او گفتم که موهایش معرکه به نظر می‌رسند. رازش چه بود؟ او موهای مشکی شرقی‌اش را خودش در منزل رنگ کرده بود و از این بهتر نمی‌شد! خود او هم از ظاهر جدیدش لذت می‌برد، چرا که رنگ مورد علاقه‌اش را شخصا انتخاب کرده بود (او می‌گفت آرایشگرش موهایش را خیلی روشن کرده بود!) و او با رنگ کردن موهایش در منزل، هر ماه در وقت و هزینه صرفه‌جویی می‌کرد!
دوست من مثال خوبی برای رنگ کردن مو توسط خود شخص است، چرا که وی آدمی است که از پس کارهای خودش بر می‌آید!
موهای من بور است؛ رنگ کردن مو توسط خودم، برای من عملی نخواهد بود، چرا که هایلایت کردن روی سر خودتان سخت است و حتی دوستانتان نیز نمی‌توانند کمکی به شما بکنند. علاوه بر این، روشن کردن خیلی سخت‌تر از پوشاندن موهای خاکستری یا پر رنگ کردن موی قهوه‌ای است.


 

۲- از قانون «چند درجه روشن‌تر یا تیره‌تر» پیروی کنید
رنگ کردن مو در خانه برای افرادی که تنها می‌خواهند رنگ موهایشان را چند درجه روشن‌تر یا تیره‌تر کنند یا موهای خاکستری خود را بپوشانند، کاربرد دارد. هر کاری پیچیده‌تر از این، باید توسط یک آرایشگر حرفه‌ای انجام شود. اگر رنگ پایه و هایلایت جدید است، اگر موهایی فر یا موهایی صاف دارید یا اگر موهای شما آسیب دیده است، بهتر است از یک حرفه‌ای کمک بگیرید، در غیر این صورت ممکن است اوضاع پیچیده شود!


 

۳- هیچ وقت به عکس روی جعبه اعتماد نکنید

عکس‌هایی که بر روی جعبه رنگ مو است ممکن است فریبنده باشند. رنگ مو ممکن است نسبت به بافت، وضعیت سلامتی و رنگ طبیعی مو واکنش‌های متفاوتی نشان دهد، بنابراین ممکن است موهای شما مثل رنگ مویی که روی جعبه است به نظر نرسند. به جای آن بر توضیحات رنگ تمرکز کنید. بیشتر جعبه‌ها رنگ‌های (بلوند، قهوه‌ای، مشکی و قرمز) و سایه رنگ‌ها (روشن، متوسط، تیره) را نشان می‌دهند.
ممکن است به سایه – روشن رنگ (طلایی یا خاکستری) هم اشاره شده باشد، که این توضیحات راهنمای بهتری برای این است که موهای شما در نهایت چگونه خواهند شد و به شما در رنگ کردن مو کمک می‌کنند.


 

۴- رنگ‌ها را به صورت مجازی امتحان کنید
این روزها بیشتر برندها راهنمایی آنلاین را ارائه می‌دهند. کافیست به وب سایت آن برند سری بزنید و با اندکی جستجو، به این ابزارها برسید و رنگ‌های مختلف را امتحان کنید.

۵- همیشه از چند تار مو شروع کنید
بسیاری از خانم‌ها از این مرحله صرف‌نظر می‌کنند و ممکن است در آخر با رنگی که دوست ندارند مواجه شوند. هنگامی که موهای خود را رنگ کنید، سخت است که آن را به سرعت تغییر دهید!


۶- در هنگام هایلایت، موهای اطراف صورت را روشن‌تر کنید
برای اینکه دو دسته موی هایلایت شده زیبا در اطراف صورت خود داشته باشید، یک تیوپ رنگ روشن‌تر از رنگ پایه موهایتان داشته باشید و موهای اطراف صورت را با آن رنگ کنید.


۷- موهایتان بیش از حد تیره شده است
امید خود را از دست ندهید و تیوپ دیگری از همان رنگ را به سرعت تهیه کنید. چه کار باید کرد؟ مقداری از همان رنگ مو را بردارید و با قسمت مساوی شامپو ترکیب کنید. موی خود را با این ترکیب آغشته کرده و آن را برای ۵ دقیقه روی سر خود نگه دارید. سپس شستشو دهید. حالا باید موهای شما روشن‌تر شده باشد.


۸- چگونه فقط قسمت‌های سفید یا خاکستری نزدیک ریشه‌ها را رنگ کنید
همان طور که موها رشد می‌کنند، ممکن است به این نتیجه برسید که تنها ریشه‌ها را رنگ کنید. اما این کار را چگونه بدون بیش از حد پرداختن به انتهای مو انجام می‌دهید؟ برای حفاظت مو از رنگ، قبل از رنگ کردن ریشه‌ها، انتهای مو را به نرم‌کننده‌ آغشته کنید. چند دقیقه قبل از اینکه رنگ را شستشو دهید، انتهای موی آغشته شده به نرم کننده را رنگ کنید. این کار، رنگ ریشه‌های مو را (بدون آسیب زدن به انتهای مو) تجدید می‌کند.


۹- اهمیت آماده‌سازی مو قبل از رنگ کردن
به این دلیل که مواد تشکیل دهنده رنگ مو بسیار غلیظ است، ایده خوبی است که یک هفته قبل از رنگ کردن، برای موهای خشک از نرم‌کننده‌ استفاده کنید. هنگامی که موهای شما رنگ شد، باید هر هفته برای موهای رنگ شده نرم‌کننده مصرف کنید تا نرم بمانند.
برای دور نگه داشتن رنگ مو از پیشانی و به عنوان یک اقدام محافظتی، قبل از به‌کار بردن رنگ، اطراف خط مویتان وازلین بمالید. برای از بین بردن آن بعد از رنگ کردن، مقداری کرم پاک کننده را روی وازلین بمالید و با پنبه یا لیف آن را پاک کنید.
همچنین به یاد داشته باشید که همیشه دستکش بپوشید و حوله قدیمی تیره رنگی را اطراف شانه‌های خود قرار دهید. حوله‌هایی با رنگ روشن، لکه‌ها را نشان می‌دهند.


۱۰- چه مدت قبل و بعد از اینکه موهای خود را رنگ کردید بشویید؟
بسیاری از کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که موها را یک روز قبل (نه همان روز رنگ کردن) بشویید. چربی طبیعی درطی مراحل رنگ کردن، از پوست سر محافظت می‌کند. بعد از رنگ کردن مو، بهتر است موها را فقط با آب شستشو داده و از نرم کننده استفاده کنید. حداقل یک روز کامل صبر کنید و به رنگدانه‌ها فرصت دهید تا با موهایتان وارد واکنش شوند، سپس موها را با شامپو شستشو دهید.


۱۱- چگونه رنگ معرکه‌ای را که دارید، حفظ کنید
من همیشه یک شامپو و نرم کننده مخصوص حفظ رنگ یا حداقل شامپو و نرم کننده‌ای که مخصوص موهای رنگ شده هستند را پیشنهاد می‌کنم تا رنگ بی‌نظیری که موهایتان پس از رنگ کردن مو به خود گرفته‌اند، همچنان بی‌نظیر باقی بماند.

برچسب

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن

بلاک کننده تبلیغ

لطفا جهت حمایت از ما برنامه بلاک کننده تبلیغات را غیرفعال نمایید.