10 گنجینه ای که هنوز پیدا نشده اند!

loading...

Eldorado سرزمین اسرارآمیز در آمریکای جنوبی تا کنون هیچ فردی محل دقیق این منطقه که گفته می شود. در طی قرون 16 و 17، اروپایی ها بر این باور بودند که در نقطه ای از جهان، گنجی فناناپذیر وجود دارد که آن را با عنوان «الدورادو» می شناختند. افراد زیادی زندگی خود را در پی جستجوی این گنج بزرگ از دست دادند، از جمله مردی که از غم و اندوه نرسیدن به این گنج، خودکشی کرد یا مردی که در پی این گنج سرش را از دست داد.

گنجینه شوالیه سرزمین مقدس که هنوز هم پیدا نشده است، عده ای بر این باورند که اون در Eure یا Auvergne فرانسه باید باشد.

کشتی تایتانیک: شاید معروف ترین داستان مربوط به کشتی تایتانیک و تراژدی آن باشد. اما تا کنون فقط 5 درصد از اشیای گرانبها این کشتی پیدا شده است!

گنجینه کاپیتان کید: گنجی که گفته می شود در آمریکا توسط کاپیتان برای آینده دفن شده است.

گنجینه امپراطوری اینکا در دریاچه تیتیکاکا

گنجینه آرمادای شکست ناپذیر: 130 کشتی و قایق که برای راه اندازی یک امپراطوری جدید تشکیل شدند اما طوفانی باعث شد که اکثر کشتی ها از بین روند. گفته می شود در این قایق ها گنج های آمریکای جنوبی حمل می شده.

گنجینه عظیم داریوش سوم: در حدود 334 سال قبل از میلاد مسیح بعد از حمله اسکندر به ایران و شکست ایران، داریوش تصمیم میگیرد با بخشی از گنجینه خود به منطقه ای در همدان کنونی فرار کند. با وجود تحقیقات بیشمار هیچ ردی از گنجینه تا کنون پیدا نشده است!

گنجینه دزد دریایی ریش سیاه: در اوایل قرن 19 دزد دریایی با لقب ریش سیاه همراه با گنجینه ای از طلاهای انگلیس درگیر جنگ با فرانسوی ها می شود و تصمیم می گیرد گنج را در محلی نامعلوم در مرزهای کانادا برای مدت کوتاهی دفن کند که تا کنون هنوز پیدا نشده است!

بعد از دزدی قطار توسط Butch Cassidy پول های پیدا شده در محل نامعلومی دفن شده اند.

گنجینه پادشاه لوبنگولا: در افسانه ها آمده این پادشاه گنجینه ای از الماس ها و جواهرات مختلفی داشته است، اما مکان آن نا معلوم است.

One thought on “10 گنجینه ای که هنوز پیدا نشده اند!”

  1. سرگرمی گفت:

    عالی دمت گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *