آموزش طراحی ناخن

آموزش اصولی استفاده از لاک ژله ای و نحوه پاک کردن آن

 

شاید موقع خرید لاک، این لاک های جدید و البته گران قیمت را به شما پیشنهاد داده باشند. لاک هایی که کاملا شکل ناخن را می گیرد و استقامت زیادی دارد اما این لاک ها بیشتر در آرایشگاه ها و و بعد از کاشت ناخن استفاده می شود و زیر دستگاه UV آن را خشک می کنند. این لاک به راحتی پاک نمی شود و برای پاک کردنش، آستون صددرصد خالص لازم است. البته انواعی از آن ها هم در بازار عرضه شده که می توانید در خانه استفاده کنید.نوعی از این لاک ها، لاک ژله ای مات است که این محصول آرایشی به شما این امکان را می دهد که با صرف کمترین زمان و هزینه به یک آرایشگر حرفه ای تبدیل شوید.لاک ژله ای

لاک های ژله ای از آنجایی که ماندگاری طولانی تری دارند، طرفداران خاص خود را پیدا کرده اند. این نوع لاک ها علاوه بر نکات مثبت، مضراتی نیز دارند و برای ناخن های آسیب پذیر و حساس به هیچ وجه توصیه نمی شوند.

 

دیزاین ناخن با لاک ژله ای
اگر جزء آن دسته از کسانی هستی که از این نوع لاک استفاده می کنی، برای پاک کردن آن ها در خانه، به استون خالص، فویل آلومینیومی و وازلین نیاز داری.

اطراف ناخن ها را به وازلین آغشته کن تا استون به دستت آسیب نرساند. پنبه را کاملا به استون آغشته و روی هر یک از ناخن ها قرار بده و با فویل آلومینیومی کامل ببند. می توانی لایه محافظ لاک (Top Coat)، را با استفاده از بافر ناخن (ابزار آرایشی برای براق کردن سطح ناخن)، با ملایمت کمی بتراشی تا استون راحت تر به لایه زیرین نفوذ کند. پس از گذشت 30 دقیقه آن ها را باز کن و قسمت های باقی مانده از لاک را با استفاده از سوهان نرم با ملایمت جدا کن. اگر لاک به راحتی جدا نمی شد، مجددا 10 دقیقه دیگر آن ها را ببند.

سپس دست ها را با صابون بشور و کاملا مرطوب کن. با اینکه این روش را می توان به راحتی در منزل انجام داد، اما توصیه می کنیم پاک کردن این لاک ها را به افراد حرفه ای بسپاری.

 

برگرفته از منودلیار – ماهنامه زیبایی سالم -/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن