پوستدرمان و مراقبت از پوست

بهترین روغن های طبیعی برای چین و چروک صورت

هنگامی که صحبت از درمان چین و چروک به میان می آید، گزینه ها به نظر بی پایان می آیند. باید یک کرم ضدآفتاب یا ضد پیری را انتخاب کنید؟ استفاده از سرم یا ترکیبات ویتامین C یا ژل مبتنی بر اسید چطور؟ با این حال، اگر به دنبال درمان های مبتنی بر طبیعت هستید، ممکن است با کمک روغن های ضروری سرم ضد پیری خود را ایجاد کنید.

روغن های ضروری نمی توانند چروک ها را از بین ببرند، اما می توانند به بهبود آنها کمک کنند. آنها همچنین ممکن است:

باعث افزایش کلاژن شوند
حتی تن پوست را بهبود ببخشند
به چهره شما کمک کنند
باعث کاهش التهاب شوند
سلول های پوستی را ترویج کنند
از آسیب زیست محیطی محافظت نمایند.

شما ممکن است بدانید که غذاهای غنی از آنتی اکسیدان، مانند انواع توت ها و سبزیجاتی با برگ سبز، می توانند به جلوگیری از بیماری های مزمن کمک کنند. این به خاطر اثرات آنها بر رادیکال های آزاد است.

آنتی اکسیدان ها با کنترل فعالیت رادیکال آزاد کار خود را انجام می دهند. به نوبه خود، روغن های ضروری حاوی آنتی اکسیدان می توانند به جلوگیری از اثرات مضر تنش های محیطی روزمره مانند آلودگی هوا، نور خورشید و دود کمک کنند.


rosemary-رزماری
خواص روغن رزماری

این گیاه برای خواص ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی آن شناخته شده است. هنگامی که صحبت از سلامت پوست به میان می آید، دفاع طبیعی اکسیداتیو رزماری ممکن است از ایجاد رادیکال های آزاد جلوگیری کند.

یکی از مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۴ نشان می دهد نتایج قابل توجهی در طی هفت روز استفاده از اسانس رزماری در دوز ۱۰ mg/kg ایجاد شده است. رزماری همچنین با افزایش گردش خون و کاهش التهاب کلی، می تواند به پوست شما کمک کند. بیشترین مزایا مربوط به عصاره های الکل از برگ های این گیاه است.

روغن دانه هویج:

این سبزی دارای خواص پنهان در دانه های خود است. به عنوان مثال، بذر هویج در گذشته به عنوان آرامبخش عضلانی و به عنوان یک روش کاهش قند خون استفاده شده است. مطالعه بر روی اثرات آن در موش ها نشان داد که دانه های هویج دارای خواص محافظتی کبدی هستند. نویسندگان یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ نیز فعالیت های آنتی اکسیدانی را در روغن آن نشان دادند

رطوبت به گیر افتادن آب در پوست شما کمک می کند. با گذشت زمان، سطح طبیعی رطوبت پوست کاهش می یابد. این جایی است که محصولات مرطوب کننده، مانند روغن های ضروری، می توانند به کمک شما بیایند. پوست آماده شده با مرطوب کننده می تواند به سلامت کل آن کمک کند.بعد از اینکه پوست شما تعادل رطوبتی خوبی کسب کرد باید در طول زمان نرم شود. مرطوب نگه داشتن پوست می تواند سلول های پوستی را بهبود ببخشد و ظاهر چین و چروک ها کمتر نماید.

faceoil-rosehip-روغن گل رز
خواص روغن گل رز

گل های رز یکی از محبوب ترین گل های دنیا هستند. برخی از گونه ها نیز از نظر پزشکی بسیار مهم اند. بر اساس یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۱، عصاره رز Damasc دارای خواص آنتی اکسیدان و ضد باکتری بالقوه است. این عصاره می تواند به خصوص در گردش و بازسازی سلول های پوستی مفید باشد، فرایندی که در پیشگیری از ایجاد پوست ناخوشایند مهم است.

روغن رز دارای اثرات ضد التهابی است. این موضوع ممکن است به کاهش قرمزی و پوست تیره و تار شده کمک کند.

روغن جوجوبا:

گیاه جوجوبا برای درمان انواع بیماری های پوستی شناخته شده است. دانه های غنی این گیاه حاوی رطوبت زیادی هستند که ممکن است به روغن اسانس منتقل شوند. پوستی که به خوبی مرطوب شده باشد می تواند چین و چروک کمتری داشته باشد.

روغن جوجوبا برای موارد زیر هم استفاده می شود:

آکنه
التهاب
ضایعات پوستی
تحریک کلاژن

خواص انار pomegranates
خواص روغن انار برای پوست

انار در سال های اخیر به عنوان یک افزودنی محبوب به مواد غذایی شناخته شده است. با این حال، این میوه پیچیده نیز دارای مزایای سلامتی فراوانی است.

بر اساس مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۴، روغن انار دارای توانایی کاهش استرس اکسیداتیو است. همچنین این میوه ممکن است باعث کاهش التهاب،لکه های ناشی از نور خورشید و سلول های سرطانی پوست شود.

lavender-essential-oil اسطوخودوس
مزایای روغن اسطوخودوس برای درمان چین و چروک پوست

درمورد فواید گیاه اسطوخودوس قبلاً مقاله ای را داشته ایم پس حتما در مورد مزایای این روغن برای استرس و خواب شنیده اید. روغن اسطوخودوس برای استرس می تواند برای پوست نیز مزایایی داشته باشد. استرس اکسیداتیو می تواند به پوست اسیب وارد کند. خود گیاه دارای آنتی اکسیدان هایی است که می تواند به مبارزه با رادیکال های آزاد و کاهش استرس کلی کمک کند. این گیاه خاصیت تسکین بخشی دارد.

قبل از استفاده از هر اسانس، مهم است که از روغن حامل استفاده کنید.. روغن حامل می تواند شدت اسانس را کاهش دهد به طوری که پوست شما را تحریک نکند.

روغن های حامل نیز دارای مزایای مرطوب کننده اضافی هستند که برای پوستی مناسب اند.

روغن ویتامین E:

از دیدگاه تغذیه ای، ویتامین E یک آنتی اکسیدان قوی است. حتی می تواند کلسترول را کاهش دهد. ویتامین E به عنوان یک روغن ضروری، همچنین می تواند به بهبود پوست شما کمک کند. محققان در مطالعه انجام شده در سال ۲۰۰۰ دریافتند که روغن ویتامین E نه تنها به پوست کمک می کند بلکه ممکن است با رادیکال های آزاد که می تواند منجر به سرطان پوست شود مبارزه نماید.

خواص زردآلو apricot
فواید روغن زردآلو برای پوست

روغن زردآلو، مانند ویتامین E و روغن دانه انگور، می تواند عناصر اضافه و تغذیه و جوان سازی را فراهم کند. در واقع، روغن زردآلو در حال حاضر دارای مقادیر بالایی از ویتامین E است. روغن از دانه های زردآلو ساخته می شود دانه ها حاوی مقادیر زیادی اسیدهای لینولئیک و اولئیک هستند که اسیدهای چرب ضروری برای پوست روشن می باشند.

طبق یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۲، لوازم آرایش حاوی اسید چرب روغن زردآلو، باعث می شود این روغن آرایشی برای پوست خشک مناسب باشد. اگر پوست پر چروک و خشکی دارید، این روغن حامل ممکن است برخی از مزایای اضافی را ارائه دهد.

روغن بادام:

روغن بادام در توانایی شبیه ویتامین E، زردآلو و روغن دانه انگور است. مانند این روغن ها، روغن بادام نیز دارای خواص تغذیه کننده و جوان کننده است. طبق تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۰، روغن بادام دارای مزایای ضد التهابی قابل توجهی است که در بیماری های پوستی مانند اگزما و پسوریازیس استفاده می شود.

برای اهداف ضد پیری، روغن بادام می تواند شرایط زیر را بهبود ببخشد:

رنگ پوست
پوست خشک
زخم ها
تن پوست

روغن آرگان:

روغن آرگان یک ماده غنی از درختان میوه آرگان است. این بوته به طور مکرر برای غذا خوردن، مراقبت از پوست و مراقبت از مو استفاده می شود. امروزه شما می توانید انواع محصولات تهیه شده به کمک این روغن را پیدا کنید.

روغن آرگان می تواند به عنوان یک روغن حامل، در رژیم مراقبت از چین و چروک پوست استفاده شود. طبق مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۵، روغن آرگان، الاستیسیته پوستی را در زنان افزایش داده است. شرکت کنندگان روغن آرگان را روزانه برای دو ماه استفاده کردند. نتایج به دست آمده در مقایسه با گروه شاهد که از روغن زیتون استفاده می کردند، قابل ملاحظه تر بود.

چگونه از این روغن ها استفاده کنید؟

باید روغن ضروری را با یک روغن حامل رقیق کنید و سپس بر روی پوست خود اعمال نمایید. می توانید برای ترکیب کردن از بطری یا سایر موارد استفاده نمایید. بهتر است ۱۰ قطره از روغن ضروری را برای هر ۵ میلی لیتر از روغن حامل مورد استفاده قرار دهید. بعد از ترکیب کردن این مواد، بهتر است مقداری از آن را روی پوست امتحان کنید تا مطمئن شوید حساسیتی به روغن ندارید. برای اینکار ناحیه کوچکی از پوست را که دور از صورتتان است انتخاب کنید. اگر تا ۲۴ ساعت متوجه واکنش نشدید می توانید به استفاده از آن ادامه دهید.

اگر چه روغن های ضروری به طور طبیعی از گیاهان حاصل می شوند، این محصولات کاملا بدون خطر نیستند. گیاهان می توانند در بعضی از مردم باعث ایجاد واکنش های آلرژیک شوند.

اگر به یک روغن خاص حساسیت دارید، ممکن است موارد زیر را تجربه کنید:
کهیر
قرمزی
برآمدگی
بثورات
خارش
عطسه
آبریزش بینی

آنافیلاکسی نیز ممکن است رخ دهد. این یک واکنش آلرژیک جدی، تهدید کننده زندگی است که با مشکلات تنفسی و تورم قابل توجهی مشخص می شود. اگر فکر می کنید که این نوع واکنش را داشته اید، بلافاصله از پزشک یا اورژانس کمک بگیرید.

یکی از راه های کاهش خطر ابتلا به آلرژی این است که قبل از استفاده از یک آزمایش پچ کمک بگیرید.

همچنین لازم به ذکر است که روغن های ضروری توسط اداره غذا و دارو ایالات متحده برای ایمنی یا اثربخشی تنظیم نمی شوند.پس بهتر است قبل ازمصرف هر محصولی با پزشک خود مشورت کنید.

نتیجه گیری:

ممکن است روغن های ضروری در رژیم مراقبت از پوست قرار داده شوند. اما قبل از هر کاری بهتر است با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید. بر اساس گفته های آکادمی پوست و موی آمریکا، درمان چین و چروک صورت بیش از سه ماه طول می کشد. اگر بعد از چند ماه استفاده از روغن های ضروری، بهبودی حاصل نشد از پزشک کمک بگیرید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن

بلاک کننده تبلیغ

لطفا جهت حمایت از ما برنامه بلاک کننده تبلیغات را غیرفعال نمایید.