درمان و مراقبت از پوست

ترفند ساده برای پوشاندن رگهای واریسی

پهترین راهکارها برای پوشاندن رگ های واریسی که در پاها ایجاد میشود..

واریس پا یکی از مشکلاتی است که اغلب خانم ها از وجود آنها احساس نارضایتی دارند به خصوص اگر قرار باشد پیراهنی بپوشند که پاهایشان نمایان باشد.

واریس اغلب روی پاها دیده می شود و متاسفانه احتمال بروز آن با افزایش سن یا در افرادی که مدت زمان زیادی را پشت میز می نشینند یا به صورت مداوم در حالت ایستاده هستند ، افزایش پیدا می کند.

 دو عامل بارداری و افزایش وزن هم میتواند این شرایط را تشدید کند.

برخی از خانم ها ترجیح میدهند برای دیده نشدن واریس پاهایشان همیشه از شلوار استفاده کنند ولی اگر میخواهید تنوع بیشتری در سبک لباس پوشیدنتان داشته باشید باید از روش هایی برای پوشاندن رگ های واریسی استفاده کنید.

 بهترین راهکارها برای پوشاندن رگ های واریسی را با شما در میان می گذاریم.

1.یک کانسلیر عالی بدن پیدا کنید

همانطور که از کانسیلر برای پوشاندن لک های صورت استفاده میکنید میتوانید اینکار را برای پوشاندن رگ های واریسی روی پا نیز انجام دهید.

پوشاندن رگ های واریسی با آرایش بدن ، ترفندی است که میک آپ آرتیست های مشهور همیشه از آن استفاده می کنند و برای آرایش بدن از محصولات اصلاح کننده و کانسیلر مخصوص بدن استفاده می کنند.

کانسیلر بدن ضد آب انتخاب کنید و روی عروق واریسی پاهایتان را با آن ها بپوشانید و به صورت یکنواخت با اسفنج ، کانسیلر را پخش کنید تا یک پوشش طبیعی روی پوستتان ایجاد شود.

2.از برنزه کننده استفاده کنید

استفاده از برنزه کننده میتواند تمام ایرادات پوست حتی رگ های واریسی را بپوشاند .

با وجودی که باید تمرکزتان بیشتر روی بخش های واریسی پا باشد ولی باید محصول برنزه کننده را با دقت روی تمام قسمت های پاها بمالید تا رنگ پوست حالتی یکنواخت پیدا کند.

برای رسیدن به بهترین نتیجه از دستکش مخصوص مالیدن مواد برنزه کننده ( به انگلیسی : tanning mitt ) استفاده کنید. مواد برنزه کننده را مستقیما روی دستکش بزنید و سپس روی پوست بکشید تا به صورت یکدست تمام سطح پاها را بپوشاند.

3.از ژل آلوئه ورا استفاده کنید

با این که استفاد از ژل آلوئه ورا نتیجه 100 درصدی ندارد ولی درمانی طبیعی برای بهبود رگ های واریسی محسوب می شود . ژل را مستقیما روی ناحیه آسیب دیده ماساژ بدهید.

برای نتیجه گیری بهتر برگ های آلوئه ورا را از وسط نصف کنید و به صورت مستقیم روی پوست ماساژ دهید.

4.جوراب واریس بپوشید

شما در مهمانی هم میتوانید از جوراب واریس استفاده کنید ، جوراب واریس در رنگ های مختلف تولید می شود شبیه جوراب شلواری به نظر می رسد و پوشیدن مرتب آن ها در طول روز به کاهش بروز رگ های واریسی کمک میکند و از توسعه آن ها پیشگیری می نماید.

شما میتوانید بعد پوشیدن جوراب واریس رنگ تیره به راحتی دامن روی زانوی مورد علاقه تان را بپوشید.

البته پوشیدن جوراب واریس برای همه مناسب نیست و قبل از آن باید آزمایشی به نام بررسی داپلر را برای بررسی گردش خون انجام دهید.

گردش خون پاها را افزایش دهید
این راه حل کمی زمان بر است ولی میتوانید باقی سالهای عمرتان شما را از شر رگ های واریسی یا افزایش آن ها خلاص کند.

افزایش گردش خون برای درمان رگهای واریسی ضروری ست بنابراین اگر نمیخواهید برای درمان آنها از روش های کلینیکی و حرفه ای استفاده کنید میتوانید از روش های زیر برای افزایش گردش خون در پاها استفاده کنید.

البته در صورتی که رگهای واریسی دردناک و متورم شده اند فقط باید از روش های کلینکی برای درمان آن ها استفاده کنید.

5.ماساژ روغن گرم : مقدار مساوی روغن زیتون و روغن ویتامین E را مخلوط کرده و گرم کنید . روزی 2 بار و حدود 10 –

20 دقیقه رگ های واریسی را ماساژ دهید. 1 – 2 ماه این درمان را ادامه بدهید.

سرکه سیب : سرکه سیب را بدون رقیق کردن روی رگ های واریسی بمالید و به آرامی ماساژ دهید. تا چند ماه این کار را هر روز قبل از خواب و صبح تکرار کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن

بلاک کننده تبلیغ

لطفا جهت حمایت از ما برنامه بلاک کننده تبلیغات را غیرفعال نمایید.