روابط والدين و فرزندان

تولد گرفتن برای بچه ها از نظر روانشناسی

images

تولدگرفتن برای کودک ،اعتماد به نفس آنها را بالا می برد و باعث می شود احساس غرور و شخصیت بیشتری بکنند.
شاید بخواهید زمانی که کودکتان کمی بزرگ‌تر و اجتماعی‌تر شد و برای جشن گرفتن مشتاق است، تولد او را جشن بگیرید. شاید اولین جشن تولد کودکتان برای بسیاری از والدین خوشایند باشد اما کودک 1 ساله شما درباره مهمانی چه می‌داند؟ اما زمانی که او کمی بزرگ‌تر و اجتماعی‌تر شد و برای جشن گرفتن مشتاق است، شاید بخواهید تولد او را جشن بگیرید. اما قبل از این که این کار را انجام دهید، چیزهایی است که باید بدانید.
مهمانی را کوتاه برگزار کنید
دانستن این که چه وقت مهمانی را به اتمام برسانید، بسیار مهم است. برای کودکان نوپا یک ساعت و نیم بازی کردن کافی است. زمان را طوری تنظیم کنید که با ساعات خواب کودکان یکی نباشد وگرنه شما یک خانه پر از کودکان بدخلق و خواب‌آلود خواهید داشت.
از نظر کودک خود برای مهمانی کمک بگیرید
شما خودتان درباره جشن تولد کودکتان تصمیم می‌گیرید اما به کودک خود نیز اجازه دهید تا نظر خود را درباره آن بیان کند. در این صورت او نه تنها از آنچه قرار است در میهانی اتفاق بیافتد، با خبر است بلکه بر آن کنترل نیز دارد. بهتر است درباره تم مهمانی، طرح کیک، تزیینات و بازی‌هایی که قرار است برگزار شود،‌ از او کمک بگیرید. او حتی می‌تواند درآماده کردن کارت‌های دعوت به شما کمک کند.
فعالیت‌های متناسب با سن کودکتان ترتیب دهید
کودکان نوپا و پیش دبستانی همیشه آماده تحرک هستند حتی در جشن تولد. فعالیت‌هایی مانند استپ رقص یا تزیین کردن کلاهی که در مهمانی به آنها داده‌اید، می‌تواند آنها را سرگرم کند.‌ تنها به خاطر بسپارید که بازی‌هایی که انتخاب می‌کنید، گروهی باشد.
شما مجبور نیستید والدین را سرگرم کنید
اگر چه این جشن فرصت خوبی برای شما است که هم با کودکان و هم با بزرگسالان سرگرم شوید اما کودکان در اولویت قرار دارند زیرا این جشن برای آنها برپا شده است. مقداری اسنک برایشان درست کنید و آنها را به حال خود بگذارید. آنها درک می‌کنند که شما باید بر کودکان تمرکز داشته باشید.
از دیگران کمک بگیرید
لیستی از دوستان یا اقوامی را که می‌شناسید، تهیه کنید تا در آن روز به شما کمک کنند. به عنوان مثال اگر فردی عکاس را می‌شناسید، از او بخواهید تا به مهمانی شما بیاید و وظیفه عکاسی از مهمان‌ها را به عهده بگیرد. با این کار شما می‌توانید بر چیزهای دیگر تمرکز داشته باشید. اگر شخصی از مهمان‌ها خواست به شما کمک کند، پیشنهاد او را رد نکنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن

بلاک کننده تبلیغ

لطفا جهت حمایت از ما برنامه بلاک کننده تبلیغات را غیرفعال نمایید.