سلامت در دوران قبل و بعد از بارداری

فرزند دختر یا پسر

Photos-of-mother-love5

 

برای پسر دار شدن بخوانید !!

دقت کنید در تعیین جنسیت فرزند تنها مادر موثر نیست بلکه پدر نیز نقش قابل توجهی در این زمینه دارد قوی بودن نطفه مرد در پسر دار شدن خیلی مهم است. همچنین تعداد اسپرم، بنابراین اگر به شدت تمایل به داشتن پسر دارید قبل از بارداری یک آزمایش اسپرم انجام دهید.

سیگار و همچنین کمبود ويتامين c و اسید فولیک نطفه را ضعیف می کند. توجه داشته باشید بطور کل محیط قلیایی واژن مادر در حين لقاح نقش تعیین کننده ای در پسردارشدن دارد که در موارد زير عوامل ايجاد کننده اين محيط را ذکر خواهيم کرد:

1- خانمها بایستی از 3-2 ماه (2 پریود قبل از تاریخ پیش بینی حاملگی) قبل از بارداری اقدام به افزایش مصرف غذاهای با پتاسیم و سدیم بالا کنند. این غذاها مانند موز/ خرما/ طالبی/ پرتقال/ چغندر/ هلو/ گوجه فرنگی/ هویج/ کشمش و بطور کلی میوه ها و سبزیجات (غیر از سبزیجات رژیم دختر زایی) می باشد همچنین بایستی مصرف حبوبات، هل، زغفران، دانه های روغنی، کره، گوشت قرمز، سیب زمینی پخته، برنج و تخم مرغ وغذاهای نمکی را افزایش دهید. در غذاهای دریایی، جگر گوساله و کنسروها میزان نمک بیشتر از بقیه غذاهاست.

خانمها بایستی مصرف غذاهایی که در رژیم دخترزایی ذکر خواهد شد را به حداقل کاهش دهند. (این رژیم نباید بیشتر از 6 ماه ادامه یابد و در خانمهایی که سابقه بیماری کلیوی و فشار خون و … دارند بایستی با مشورت با پزشک متخصص تغذیه انجام پذیرد.

2- مصرف روزانه یک قرص اسید فولیک و ویتامین C توسط آقایان و ترک سیگار (در صورت اعتیاد به سیگار) از 3 ماه قبل از بارداری

3- برای پسر دار شدن محیط واژن در حين لقاح بایستی قلیائی باشدبنابراين اولا زمان مقاربت باید روز تخمک گذاری انجام گردد دخول بایستی عمیق باشد و خانم به ارگاسم برسد همچنین خانمها قبل از لقاح از محلول جوش شیرین رقیق شده با آب برای شستشوی خود استفاده کنند .

بطور کلی مادرانی که قبل از بارداری صبحانه مفصل تر و غنی از غلات استفاده می کنند و رژیم پرکاری دارند احتمال پسر بودن نوزادشان بیشتر است.

 

برای دختر دار شدن بخوانید!!

بطور کلی محیط اسیدی واژن احتمال دختر دار بودن را به میزان زیاد افزایش می دهد.

برای ایجاد محیط اسیدی اولا مقاربت بایستی 4-3 روز قبل یا بعد از تخمک گذاری صورت گیرد زیرا در این زمان ترشحات دهانه رحم کمتر قلیایی است.

دقت کنید دخول عمیق نباشد و خانم به ارگاسم نرسد زیرا در هنگام ارگاسم زنانه ترشحات قلیایی تر است قبل از نزدیکی از محلول رقیق شده سرکه و آب برای شستشو استفاده کنید تا محیط اسیدی شود.

بطور کل خانمها از 3-2 ماه قبل از بارداری می بایست از غذاهایی با کلسیم و منیزیم بالا و پتاسیم و سدیم کمتر استفاده کنند، بنابراین می بایست مصرف لبنیاتی مانند شیر و ماست، ترشی، کرفس، پیاز، تخم مرغ ، کاکائو، غذاهای شیرین، نخود سبز و لوبیا سبز، ماهی ساردین، خاویار، شلغم، سبزیجات تیره برگ مانند اسفناج، بادام، قهوه، جوانه گندم، سویا، از میوه جات و سبزیجات بیشتر سیب، خیار، لوبیا سبز، کلم، کدو، فلفل سبز، پیاز و ترب استفاده گردد و مواد غذایی که در رژیم پسر دار شدن لازم است را مصرف نکنند.

مادرانی که قبل از بارداری صبحانه نمی خورند و یا رژیم غذایی کم کالری دارند بیشتر نوزاد دختر به دنیا می آورند.

دقت کنید خانمها چه در مورد فرزند دختر یا پسر از 3 ماه قبل از بارداری بایستی مصرف اسید فولیک را آغاز کنند باز هم در اینجا متذکر می شویم تمامی این نکات در صورتی موثر واقع می شود که از حدود 3-2 ماه قبل از بارداری آغاز شود و تا هنگام مثبت بودن آزمایش بارداري ادامه یابد در غیر این صورت حتی یک روز بعد از لقاح رعایت هیچگونه اصولی فایده ندارد.

 

والدین عزیز نقش تغذیه در تعیین جنسیت نوزاد تا حدود 75 در صد به اثبات رسیده است، بنابراین اگر تمایل زیادی به داشتن نوزاد دختر یا پسر دارید حتما از حدود 6-5 ماه قبل از بارداری همراه با رعایت اصول تغذیه ای به یک متخصص ژنتیک نیز مراجعه فرمائید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن