سرگرمی و جالب

مصاحبه با «انگین اکیورک»، ستاره سریال‌های ترک

انگین اکیورک بازیگر سینما و تئاتر ترکیه ‌ای است. آشنایی او با سینما و تلویزیون در سال ۲۰۰۴ از مسابقه «ستارگان ترکیه»، که مسابقه‌ ای بود جهت شناسایی استعدادهای بازیگری جدید در ترکیه، آغاز شد.

 

برترین ها: انگین اکیورک«Engin Akyurek»، زاده ۱۲ اکتبر ۱۹۸۱ در آنکارا، بازیگر سینما و تئاتر ترکیه ‌ای است. آشنایی او با سینما و تلویزیون در سال ۲۰۰۴ از مسابقه «ستارگان ترکیه»، که مسابقه‌ ای بود جهت شناسایی استعدادهای بازیگری جدید در ترکیه، آغاز شد. او در این رقابت توانست مقام اول را به خود اختصاص دهد.
انگین آکیورک بلافاصله به دلیل کسب محبوبیت اش در مسابقه، کار حرفه ای خود را آغاز کرد. او در فیلم و سریال های مختلفی چون «داماد خارجی»، «سرنوشت»، «فاطما گل»، «پول کثیف عشق» هنرنمایی کرد و محبوبیت زیادی به دست آورد. امروزه شهرت او نه تنها در ترکیه، بلکه در کشورهای دیگر نیز زبانزد خاص و عام است. از این رو مصاحبه ای با او ترتیب دادیم که بخشی از آن را در ادامه برایتان آورده ایم.
آیا تا به حال از مشهور شدن خود پشیمان شده ای؟
خیر. هیچوقت حس بدی نسبت به شهرت پیدا نکردم. من از آنچه برای زندگی ام انتخاب کرده ام، بسیار خوشحالم.
خانم های زیادی به سمت تو جذب می شوند، دلیلش چیست؟
از آنجا که من اغلب اوقات نقش مردهای عاشق پیشه را در سریال هایم بازی می کنم، آنها نیز عاشق نقش من می شوند.
مصاحبه با «انگین اکیورک»، ستاره سریال‌های ترک
چگونه برای نقش ات آماده می شوی؟
برخی ها قبل از اجرا، خودشان را از اجتماع کنار می کشند و برخی دیگر برعکس، دوست دارند که بیشتر با مردم در تماس باشند. من هم با توجه به نقشی که دارم، عمل می کنم. به عنوان مثال گاهی نقشم به گونه ای ست که باید مدتی را در تنهایی بگذرانم و بعضی وقت ها هم عکس این موضوع اتفاق می افتد و من با دوستان و اطرافیانم بیشتر در تماس ام.
تو در سن 21 سالگی بازیگری را آغاز کردی و حال بیش از 10 سال از آن زمان می گذرد. در این دوران زندگی ات چه تغییری کرده است؟
هر سال متفاوت از سال دیگر بود. من در دوران 20 سالگی سختی های زیادی کشیدم، از خیلی امکانات محروم بودم اما اوایل 30 سالگی حس خوبی نسبت به زندگی ام پیدا کردم. به نظر من مردها هر چه سن شان بالاتر می رود، رضایت شان نسبت به زندگی نیز بیشتر می شود.
برای تصمیم گیری به منطق ات تکیه می کنه یا احساست؟
هر دو. من سعی می کنم که بین آنها تعادل برقرار کنم.
تو سخت کار می کنی، خستگی ات را چگونه جبران می کنی؟
در چند سال اخیر، من وقتم را با قواصی پر می کنم. زیر آب بودن به من حس خوبی می دهد. حتی سعی می کنم به جاهایی سفر کنم که امکان قواصی دارد. جهان زیر آب واقعا فوق العاده است. سال 2013 سال بسیار خوب و آرامی برای من بود به طوری که توانستم به اندازه کافی استراحت کنم و از لحظه به لحظه اش لذت ببرم. اما از سال 2014 به بعد سرم شلوغ و شلوغ تر شد.
مصاحبه با «انگین اکیورک»، ستاره سریال‌های ترک
در مواقع ناراحتی چه می کنی؟
می خوابم. روز جدید برای من شروعی جدید است.
آیا در شبکه های اجتماعی فعال هست؟
من فیسبوک، اینستا و توییتر ندارم. اما اخبار را از طریق همکارانم دنبال می کنم.
آیا در روابط عاطفی ات، رمانتیک هستی؟
گاهی رمانتیک هستم و گاهی نه.
در فیلم هایت ثابت کردی که آدمها به خاطر عشق، تغییر می کنند. آیا به این موضوع اعتقاد داری؟
بله حتما. اگر چه هر کسی زاویه دید و طرز فکر خود را دارد اما زمانی که فرد دیگری وارد زندگی ات می شود، چیزهایی را می بینی که تا به حال نمی دیدی.
چرا سریال «پول سیاه عشق» یا همان لطیفه، آنقدر محبوب شد؟
من فکر می کنم که به خاطر تم جنایی فیلم بود. در کنار آن، این فیلم داستان عاشقانه قوی نیز داشت. در واقع این دو سبک در هم اقدام شده بودند و همین موضوع فیلم را جذاب می کرد.
دلیل معروفیت سریال «فاطما گل» چه بود؟
داستان این فیلم داستانی جهانی بود. منظورم این است که در تمام جهان مردم با این نوع مشکلات، مثل تجاوز، دست و پنجه نرم می کنند.
چرا در کشورهای دیگر آنقدر طرفدار داری؟
این که بخواهم در مورد خودم نظر بدهم، کمی سخت است. خب دلیل محبوبیت ام در کشور ترکیه مشخص است، اما این که چرا مردم کشورهای دیگر سریال های ترکی می بینند، کمی عجیب است. کاش کمی در این رابطه تحقیق می شد تا من هم دلیل آن را می دانستم. اما فکر کنم به احساسی که ما به بیننده منتقل می کنیم، ربط داشته باشد.
بسیاری از بازیگران ترکی از کشورهای عرب، کسب درآمد می کنند، آیا تو هم این کار را می کنی؟
خبر. من دوست ندارم که با هدفی خاص مثل کسب درآمد به سفر بروم. من 2 سال است که سخت مشغول کتاب خواندن و نوشتن هستم. دوست دارم فعلا در خانه ام بمانم و به نوشتن ادامه دهم.
چه چیزی می نویسی؟
من داستان کوتاه می نویسم. ما یک مجله ای داریم با نام «Kafasına Gore» که ماهی 2 بار چاپ می شود. من معمولا داستان هایم را در آن چاپ می کنم. این مجله به خارج از کشور نیز ارسال می شود و من از این بابت بسیار خوشحالم.
آیا سناریو هم می نویسی؟
ایشالا. من برای آینده نقشه هایی در سر دارم.
آیا به کارگردان شدن فکر کرده ای؟
بله. همانطور که می دانید داستان نوشتن مثل کارگردانی می ماند. از این رو من دوست دارم که در این کار نیز فعالیت کنم.
کدامیک از فیلم هایت را بیشتر از همه دوست داری؟
«Bir Bulut Olsam» اولین پروژه ای بود که در آن نقش اول را داشتم. این کار واقعا برای من ارزشمند بود. سریال «فاطما گل» را از این جهت که موجب شهرت و محبوبیت من شد، دوست دارم. «پول سیاه عشق» هم از دیگر سریال های محبوب من است زیرا نامزد امی اوارد شدم و جوایز زیادی را دریافت کردم.
«پول سیاه عشق» یا «فاطما گل»، کدام را انتخاب می کنی؟
سوال شما مثل این است که بگویید دخترت را بیشتر دوست داری یا پسرت را؟ من هر دوی آنها را به یک اندازه دوست دارم.

برچسب

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن

بلاک کننده تبلیغ

لطفا جهت حمایت از ما برنامه بلاک کننده تبلیغات را غیرفعال نمایید.