خانه > تناسب اندام > انواع رژیم های چاقی و لاغری > 20 کیلو کاهش وزن در 4 ماه. اما چگونه !

20 کیلو کاهش وزن در 4 ماه. اما چگونه ! 

اضافه وزن و چاقی از مشكل‌‌هایی است كه افراد زیادی با آن دست به گریبان هستند. روش‌های مختلفی هم برای كاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام وجود دارد كه البته همگی آنها اصولی و صحیح نیستند. همواره رژیم كم‌كالری در كنار یك برنامه ورزشی منظم، كلید رهایی از چاقی معرفی شده است اما توجه به نكته‌های ریزی هم می‌تواند از منحرف‌شدن در این راه جلوگیری كند.

قبل از باز كردن بسته چیپس‌، یك لیوان آب بنوشید. افراد اغلب گرسنگی را با تشنگی اشتباه می‌گیرند بنابراین می‌توانید به جای خوردن چیپس و دریافت كالری فراوان، یك لیوان آب یخ بنوشید. البته اگر نمی‌توانید آب ساده بخورید، می‌توانید آن را طعم‌دار یا یك فنجان چای میوه میل كنید.

رسیدن به تناسب اندام از گذشته کار آسانی نبوده است به ویژه زمانیکه بخواهید وزن زیادی را از دست بدهید … به هرحال اگر احساس می کنید که 20+ کیلو گرم اضافه وزن دارید می توانید با استفاده از راهنمایی ما به تناسب اندام مناسب خود در طی 4 ماه دست یابید .
قوانینی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد ، می توانند به شما کمک کنند که در هر ماه 12 پوند(5 کیلوگرم) کاهش وزن داشته باشید . همچنین با رعایت قوانین شما حدودا در هر هفته می توانید وزنی حدود 1.2 پوند(حدودا یک کیلو گرم) کم کنید . شما به سادگی و با روشی کنترل شده این قوانین را رعایت کنید و از وعده های غذای سالم و مفید استفاده نمایید تا به وزن ایده آل خود برسید.

شروع کاهش وزن با درست خوردن غذا
مرحله اول : اصلی ترین کاری که ابتدا باید تمرین کنید ، نحوه درست خوردن غذا و ایجاد آن به عنوان یک عادت صحیح می باشد . همچنین سعی کنید از غذاهایی که حاوی مقدار زیادی ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها وسبزیجات و.. می باشد استفاده کنید .

مرحله دوم :در هر صورت غذای سالم بخورید و قطعا از خوردن آن تماما لذت خواهید برد . اگر شما از غذاهای سالم استفاده کنید و از تمام قوانین برای لاغری پیروی کنید ، می توانید هفته ایی 3 کیلو گرم کاهش وزن داشته باشید . برای این کار باید تمام وعده های غذایی شما از سبزیجات و انواع ویتامین ها تشکیل شوند . مصرف ½ فنجان غلات مانند سینه ی مرغ و ماهی سفید می توانند در این امر به شما بسیا رکمک کنند .

loading...

مرحله سوم : برای کاهش وزن نباید از خوردن چربی ها خودداری نمایید و شما می توانید در وعده نهار از چربی های سالم نیز استفاده کنید و با خوردن چربی های سالم هدف کاهش وزن شما تضعیف نخواهد گشت . همچنین می توانید یک قاشق چایخوری از روغن زیتون ، نارگیل و دانه های کتان بر روی مقداری سبزی بریزید و میل کنید .

مرحله چهارم : نوشیدنی های شیرین ، الکلی به هیچ وجه ننوشید و از آبمیوه های صد درصد طبیعی تغذیه نمایید و اگر خواستید قهوه بنوشید ، توصیه می شود از قهوه خالص استفاده کنیه که هیچ گونه شکر به آن اضافه نشده است .

برای شروع کاهش وزن ورزش کنید
مرحله اول :هدف از ورزش کردن ، سوزاندن 500 کالری در روز می باشد و همراه با کالری هایی که در روز با رژیم غذایی خواهید سوزاند چیزی بین 750 الی 1000 کالری می باشد.

مرحله دوم : زمانیکه شما تصمیم به کاهش وزن می کنید ، ممکن است که تنها کاهش وزن برایتان مهم باشد و دیگر عضلات مهم مانند قلب را فراموش کنید و برای افرادی که شروع به کاهش وزن با رژیم نامناسبمی کنند ممکن است به آنها آسیب جدی وارد شود .
برای شروع می توانید هفته ایی 3 بار به مدت 30 الی 45 دقیقه تمرین کنید و پس از گذشت چند ماه می توانید روال را تغییر دهید و طی برنامه ایی که از مربی خود دریافت می کنید شروع به تمرین کنید.

مرحله سوم : هنگامی که شما ورزش می کنید ، می توانید تمرینات فصلی را انتخاب کنید . تمرینات دوره ایی شامل جلسات تمرینی همراه با استراحت هایی کوتاه می باشد که می تواند به شما کمک کند و برای گرفت برنامه های فصلی می توانید با مربی خود مشورت کنید و از او برنامه مناسب خود را بگیرید که روزانه می توانید این برنامه را 20 الی 30 دقیقه انجام دهید تا به هدف خود دستیابید .

مرحله چهارم : پس از به پایان رساندن نیمه این راه می توانید تمریناتتان را به روال بیندازید و انرژی خودتان را افزایش دهید تا بیشتر بتوانید تمرین کنید . برای گرفتن نتیجه بهتر می توانید به مراکز تناسب اندام مراجعه کنید و با کارشناسان و متخصصان در این زمینه مشاوره نمایید . شما می توانید از تمرینات اسکات ، کرانچ و … استفاده کنید تا به هدفتان برسید .

مرحله پنجم :شیوه زندگی طبیعی در رسیدن به هدفتان بسیار مهم است و برای مثال می توانید پیاده روی های طولانی ، بازی های فیزیکی ، تمیز کردن خانه و غیره را انجام دهید تا تحرک داشته باشید .
همانطور که در ابتدای متن گفته شد خاطر نشان می کنیم که در این بخش رژیم غذایی و یا تمرینات لاغری خاصی را معرفی نکردیم بلکه راهنمای کاهش وزن صحیح و اصولی را در اختیارتان قرار دادیم که خود بهترین راه برای شروع برنامه تناسب اندام است.

loading...

همچنین ببینید

رژیم جادویی قبل از عروسی را فراموش نکنید

+-   رژیم غذایی سالم ، رژیمی است که به حفظ و بهبود سلامت عمومی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *