درمان و مراقبت از پوست

شما دشمن پوستتان هستید ! 4 اشتباهی که به سرعت پیرتان میکند!

 

 

در حالی که فرآیند پیری اجتناب ناپذیر است، می توان گفت که اکثر ما ترجیح می دهیم که پوستی شفاف و جوان داشته باشیم . ممکن است فکر کنید استراحت کافی در شب، SPF برای جلوگیری از آسیب پوست مقابل خورشید، و استفاده از کرم شب قبل از خواب، کافی باشد. با این حال، اگر بخواهید نحوه خوابیدن یا رژیم خود را بررسی کنید ، در واقع متوجه می شوید با عادت های اشتباه ما که روزانه تکرار میکنیم روند پیری پوست را به سرعت افزایش میدهیم .مجله اینترنتی زندگی شما را به ادامه مقاله و توصیه هایی از زبان کلینیک متخصص پوست Visha Skincare دعوت میکند.


 

1 خوابیدن روی صورت

جاذبه زمین وقتی شما به روی صورت بخوابید همیشه برنده هست ! به سرعت باعث پف کردن چشم ها شلی پوست و افتادگی میشود به علت جاذبه پوست شما به سمت پایین کشیده میشود و کم کم باعث ضعیف شدن کلاژن های پوست میشود تنها راه جلوگیری این هست که عادت اشتباه خوابیدن روی صورت رو به پایین را تغییر دهید . و سعی کنید به پشت بخوابید.


2- نشستن صورت

خانم ها معمولا فراموش نکنند که آرایش خود را قبل از خواب بشورند و پاک کنند . شستن صورت قبل از خواب برای از بین بردن خاک، عرق، و آرایش کل روز ضروری است. “اگر شما کار می کنید و عرق می کنید، یا آرایش دارید، آلودگی به حفره های پوست نفوذ می کنند و شکسته می شوند”. “اگر پوست روغنی دارید، صورت چرب و چرب تر می شود.” ما توصیه می کنیم که از یک پاک کننده پوستی استفاده کنید تا چهره خود را کاملا پاک و بازسازی کند.


 


3- استفاده بیش از حد از کرم های مراقبتی پوست

اگر شما از تعداد زیادی از محصولات مختلف مراقبت از پوست استفاده می کنید و از هر محصول و تاثیر آن ها روی پوست اطمینان ندارید، این امر می تواند در واقع برای پوست شما مضر باشد. به عنوان مثال: “محصولاتی که حاوی رتینول هستند برای جلوگیری از چین و چروک استفاده می شود و هنگامی که با محصولات با بنزوئیل پراکسید مخلوط می شوند برای مبارزه با آکنه می توانند پوست شما را خشک کرده و باعث تحریک پوست شود” وقتی پوست خشک و تحریک می شود قرمزی و التهاب بیشتر ظاهر می شود.


4-ننوشیدن کافی آب

آب، جزء مهمی از پوست و سازه های زیر پوست است.” هنگامی که شما آب کافی ننوشید پوست آب مورد نیاز را از دست میدهد کم آبی بدن باعث خشک شدن پوست به خصوص پوست اطراف چشم میشود می شود . با گذشت زمان، کم آبی بدن سبب از دست رفتن کشش و سفتی پوست می شود، پوست شما حداقل شش لیوان آب در روز نیاز مند می باشد./تهیه و ترجمه اختصاصی مجله اینترنتی زندگی

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن