رنگ کردن مو

آشنایی با جدول شماره های رنگ مو (به روز رسانی شد )

اگر اهل رنگ کردن موهاي‌تان باشيد حتما با اين عبارات آشنا هستيد: N2،A3 و …
ولي آيا تا به حال فکر کرده‌ايد که اين اسامي به چه معنا هستند و از کجا آمده‌اند؟ در واقع N،A،C،G،M ،….حروف اول کلماتي هستند که رنگ مو را مشخص مي‌کنند و اعدادي که در کنار آنها نوشته مي‌شود، نشان‌دهنده پايه رنگ مو هستند…

پايه رنگ را عمق رنگ نيز مي‌گويند و در واقع همان تن سايه‌اي است که روي مو مي‌افتد.

رنگ‌ها 10 پايه دارند که به ترتيب عبارت‌اند از:

1) مشکي پرکلاغي ،

2) مشکي طبيعي،

3) قهوه اي سوخته ،

4) قهوه اي متوسط،

5) قهوه اي روشن،

6) بلوند تيره،

7) بلوند متوسط،

8) بلوند روشن،

9) بلوند خيلي روشن،

10) بلوند خيلي خيلي روشن يا پلاتينه.

بنابراين رنگ‌ها در پايه‌هاي 1 تا 10 مي‌توانند وجود داشته باشند. اما بعضي از رنگ‌ها فقط در چند پايه روشن وجود دارند. اين موارد بر حسب سليقه کارخانه توليدکننده متفاوت است. جدول زير به شما نشان مي‌دهد که هر يک از حروف نماينده کدام رنگ مو است


سري جديد رنگ‌ها

N6 و A6 هر دو يک پايه هستند ولي تن N6 بلوند تيره و تن A6 بلوند تيره خاکستري است. معمولا رديف اول هر کاتالوگي سري رنگ‌هاي طبيعي است که با N شروع مي‌شود که مي‌تواند به صورت عدد خالص و مميز نيز ذکر شود (يا يک عدد خالص و مميز و صفر بعد از مميز ) به عنوان مثال 0/2 که پايه رنگ مشکي طبيعي است.  در بعضي از کاتالوگ‌ها رنگ مشکي پر کلاغي، از سري طبيعي حذف شده و به گروه دودي اضافه شده است. در اين صورت يک شماره از شماره رنگ‌هاي طبيعي کاسته مي‌شود.

نکته مهم اين است که هنگام انتخاب رنگ مو، پايه موي خود فرد نيز بسيار مهم است. رنگ‌هايي که روي کاتالوگ‌ها مي‌بينيد همه روي موهاي دکلره شده امتحان شده است. بنابراين يک فرد آسيايي با پايه رنگ تيره، هرگز نبايد توقع داشته باشد که رنگ انتخابي روي موهايش دقيقا همان تن را ايجاد کند. موهاي اروپايي‌ها به علت اينکه پايه روشن دارند تقريبا از پايه پنج به بالا رنگ مو همان تن را ايجاد مي‌کند. اگر دقت کرده باشيد در خانم‌هايي که موهاي سفيد بيشتري دارند نسبت به خانمي که رنگ موي مشکي يا قهوه‌اي سير دارد تن رنگ انتخابي بسيار نزديک‌تر به رنگ کاتالوگ مو است.

رنگ‌هايي که تن قرمز، نارنجي، مسي، طلايي دارند رنگ‌هاي گرم و رنگ‌هايي که تن بنفش، آبي، سبز داشته باشند رنگ‌هاي سرد محسوب مي‌شوند.

رنگ‌هاي گرم با رنگ‌هاي سرد و بالعکس هرگز ترکيب نمي‌شوند و ما نمي‌توانيم آنها را با هم به کار ببريم زيرا از ترکيب آنها رنگي نازيبا ايجاد مي‌شود.


چگونه از اکسيدان در پايه‌هاي متفاوت استفاده کنيم:

براي پايه مو از 1 تا 4 از اکسيدان 6 درصد يا همان اکسيدان شماره 1 و براي پايه مو از 5 تا 10 اکسيدان 9 درصد يا اکسيدان شماره 2 استفاده مي‌کنيم.
اکسيدان شماره 3 يا 12 درصد مخصوص دکلره است. ولي در رنگ‌هاي بالا يعني پايه 9 و 10 هم مي‌توانيم استفاده کنيم. (البته در رنگ مو زياد توصيه نمي‌شود)چند نکته مهم:

• هيچ‌گاه رنگ‌ها با تن‌هاي متفاوت را با هم ترکيب نکنيد زيرا ايجاد بي‌نظمي مي‌کند.

• هيچ‌گاه بيشتر از دو يا سه رنگ را با هم مخلوط نکنيد زيرا رنگ ثبات لازم را پيدا نمي‌کند.

• هيچ‌گاه رنگ‌هاي کارخانه‌هاي متفاوت را با هم ترکيب نکنيد چون هر کارخانه‌اي فرمول مخصوص به خود را دارد.

• اگر به استفاده از رنگ‌هاي ترکيبي علاقه‌مند هستيد رنگ‌هايي را که اختلاف تن و پايه آنها زياد نباشد (و توليد يک کارخانه باشد) را مي‌توان در شرايط خاص زير با هم ترکيب کرد:

– سري سرد در يک پايه مثلا C8 + A8 + N8

– سري گرم در يک پايه R7 + V7

– سري N با هر رنگي ولي با يک پايه ترکيب مي‌شود. N9 + C9

نمايندگي رنگ‌ها نام فارسي
RFE قرمز آتشين خالص-قرمز مسي
S ماسه‌اي
PL روشن با تن آفتابي
PS روشن با تن ماسه‌اي
PG روشن با تن طلايي
PB روشن رو به بژ
نمايندگي رنگ‌ها نام لاتين نام فارسي
N NATURAL طبيعي
A ASH خاکستري
C SILVER نقره‌اي
G GOLD طلايي
M MATT زيتوني
B BEIGE بژ- قهوه‌اي مايل به زرد و خاکستري
R RED قرمز – بلوطي
 RF RED FIRE قرمز آتشين
V VIOLET بنفش يا شرابي
W WARM گرم برزيلي يا موکا
K CUPPER مسي
BL BLOND LIGHT بلوند روشن ويژه
RL RED LIGHT قرمز روشن – مسي طلايي
 rf RED مسي بنفش ياماهاگوني
NF NATURAL FULL فوق طبيعي

 

چطور رنگ مو را از روی شماره رنگ انتخاب کنیم

کدهای روی پک های رنگ مو به ما این فرصت را می دهند که رنگ مورد علاقه خود را به درستی انتخاب کنیم. بر اساس کدهای نوشته شده روی تیوپ یا جعبه رنگ می توان به این نتیجه رسید که رنگ مو چقدر تیره یا روشن است و همچنین چه انعکاسی دارد. این کدهای رنگ بین المللی می باشند و تقریبا در تمام رنگ موها به یک صورت نوشته می شوند.
هر رنگ مو یک شماره دو قسمتی دارد که به وسیله یکی از علائم ( ، – . – / ) از هم جدا می شوند و براساس آن به 2 ویژگی رنگ مو می توان پی برد. عدد اول: تیره یا روشن بودن رنگ مو و عدد دوم: انعکاس آن (اگر انعکاس داشته باشد) را نشان می دهد. برای مثال 4.6 – 4،6 – 4/66 یک رنگ را نشان می دهند (4عدد اول و6 عدد دوم).

پایه های رنگ مو یا عمق رنگ

رنگها در ده پایه دسته بندی می شوند که به ترتیب عبارتند از:

مشکی پرکلاغی یا مشکی
مشکی طبیعی یا قهوه ای خیلی تیره
قهوه ای سوخته
قهوه ای متوسط
قهوه ای روشن
بلوند تیره
بلوند متوسط
بلوند روشن
بلوند خیلی روشن
بلوند خیلی خیلی روشن یا پلاتینه

به عنوان مثال دو شماره رنگ N6 و C6 هر دو یک پایه هستند ولی تن N6 بلوند تیره و تن C6 بلوند تیره ی دودی است.

عدد اول ( شماره رنگ)

عدد اول از شماره 1 تا 10 می باشد. بصورتی که 1 تیره ترین رنگ ( مشکی) می باشد و هر چقدر عدد بالاتر رود رنگ روشن تر می شود مثلا عدد 10 روشن ترین بلوند موجود در کاتالوگ می باشد. ممکن است در بعضی از کاتالوگ ها شماره های 11 و 12 هم دیده شود که برای رنگ های خیلی روشن استفاده می شوند.

 

 

عدد دوم ( انعکاس)

انعکاس رنگ مو از شماره 0 تا 9 می باشد. هر رنگ مو می تواند دارای یک یا دو انعکاس باشد یا اصلا انعکاس نداشته باشد. برای مثال رنگ 7.1 بلوند متوسط با انعکاس خاکستری می باشد در حالیکه رنگ 7.13 بلوند متوسط با انعکاس خاکستری می باشد که ته رنگ طلایی نیز دارد. اگر رنگ مو دو انعکاس داشته باشد، انعکاس اول تاثیر بیشتری روی رنگ مو دارد.

صفر (0)

عدد صفر با توجه به مکانی که قرار می گیرد انعکاس رنگ مو را بسیار کم یا بسیار زیاد می کند. اگر به عنوان انعکاس اول  باشد  به این معنی است که میزان انعکاس دوم بسیار کم است و اگر به عنوان انعکاس دوم باشد، انعکاس اول را چند برابر می کند. برای مثال شماره رنگ 5.06 قهوه ای روشن می باشد که انعکاس قرمز خیلی کمی دارد در حالیکه 5.60 قهوه ای روشن است که انعکاس قرمز خیلی زیادی دارد و قرمزی آن از 4.6 بسیار بیشتر است.

اگر عدد انعکاس تکرار شود

میزان انعکاس را دو برابر می کند. برای مثال 4.66 رنگ قرمز مایل به قهوه ای است.

ماهاگونی ( ترکیب قرمز و بنفش)

ماهاگونی معمولا با یک انعکاس استفاده می شود. رنگ ماهاگونی به تنهایی نه سرد (Cool) است و نه گرم ( Warm)، و به وسیله رنگ انعکاسی که به آن می دهیم سرد یا گرم بودن آن مشخص می شود. برای مثال رنگ 4.15 قهوه ای شکلاتی می باشد که سرد است و رنگ 4.56  گرم می باشد.

معنای عدد دوم شماره رنگ مو :

سرد یا گرم رنگ واقعی انعکاس عدد دوم رنگ
سرد آبی آبی خاکستری 1
سرد بنفش بنفش خاکستری 2
گرم زرد طلایی 3
گرم نارنجی مسی 4
طبیعی بنفش قرمز ماهاگونی 5
گرم قرمز قرمز 6
سرد سبز خاکی 7
سرد خاکستری مرواریدی 8
سرد خاکستری روشن 9
سرد x0
متناسب با انعکاس اول 0x

کدگذاری رنگ های مو در رنگ موهای مختلف، ممکن است با یکدیگر فرق داشته باشند اما معمولا یا بر اساس اعداد که در بالا نشان داده شد، یا بر اساس حروف پایین کدگذاری می شوند.

علامت اختصاری نام لاتین نام فارسی
N NATURAL طبیعی
A ASH خاکستری
C CINDERY دودی
G GOLD طلایی
M MATT زیتونی
B BEIGE بژ- قهوه ای مایل به زرد و خاکستری
R RED قرمز – بلوطی
RF RED FIRE قرمز آتشین
V VIOLET بنفش یا شرابی
W WARM گرم برزیلی یا موکا
K COPPER مسی
BL BLOND LIGHT بلوند روشن ویژه
RL RED LIGHT قرمز روشن – مسی طلایی
RE RED مسی بنفش یاماهاگونی
NF NATURAL FULL فوق طبیعی
RFE قرمز آتشین خالص- قرمز مسی
S ماسه ای
PL روشن با تن آفتابی
PS روشن با تن ماسه ای
PG روشن با تن طلایی
PB روشن رو به بژ

توجه داشته باشید که رنگهایی که بر روی کاتالوگها می بینید همه بر روی موهای دکلره شده امتحان شده است حتی مشکی پر کلاغی . در نتیجه موی یک فرد آسیایی با پایه ی رنگ تیره هرگز رنگ انتخابی بر روی موهایش دقیقا همان انعکاس را ایجاد کند. موهای اروپایی ها به علت اینکه پایه ی روشن دارند تقریبا از پایه ی پنج به بالا رنگ مو همان انعکاس را ایجاد می کند. برای نزدیک تر شدن رنگ مو به رنگ موی انتخابی باید موها را در چند مرحله دکلره و رنگ نمود.

اکسیدان مناسب پایه رنگ های مختلف:

برای پایه ی مو از ۱ تا ۴ از اکسیدان ۶% یا همان اکسیدان شماره ی ۱ استفاده کنید.

برای پایه ی مو از ۵ تا ۱۰ اکسیدان  ۹% یا اکسیدان شماره ی ۲ استفاده کنید.

اکسیدان شماره ی ۳ یا ۱۲% مخصوص دکلره است.

برچسب

مقالات مرتبط

36 دیدگاه

 1. با سلام من چند ماهی رنگ بلوند شکلاتی تیره میزدم بعد دو بار حمام پاک میشود امروز بلوند زیتونی متوسط زدم موهام کلا سبز شده الان چه رنگی بزنم که بشه قهوه ای روشن یا شکلاتی تیره بشه.البته موهام 85 درصد سفیده

 2. باسلام من چندماهی رنگ بلوند شکلاتی تیره استفاده میگردم ولی بعد از دوبار حمام رنگ از روی موهام میشه و امروز بلوند زیتونی متوسط زدم کلا موهام سبز شد. الان چه رنگی بزنم که موهام قهوه ای روشن یا شکلاتی تیره شود؟ لطفا سریع نجاتم دهید

 3. سلام خسته نباشید من امروز موهامو N2گذاشتم اما قهوه ای روشن شده من میخواستم مشکی بشه اما پرکلاغی نمیخاستم چون میترسیدم روش رنگ دیگه ای نشه بذارم الان نمیدونم چیکار کنم اصلا

 4. سلام . خسته نباشید. من حدود 3 هفته پیش مو هامو دکلره کردم و الان مو هام زیتونیه ولی از نیمه به پایین کلالا زرده و در کل هم خیلی برق و زردی داره و قشنگ نیست. رنگ پوستم گندمیه و چشام قهوه ایی و مو های خودم مشکی. میخوام موهام از زردی در بیاد یه کوچولو تیره تر شه و راستش دوست دارم توش رگه های مشکی در بیارم . الان ریشه مو هام تقریبا به اندازه ی نیم سانت در اومده . ممنون میشم اگه کمکم کنید.

 5. سلام
  من رنگ موهام نسکافه ای بود البته رنگ ترکیبی آرایشگر درست کرده بود که در نهایت نسکافه ای شد .دیروز رفتم رنگ موی شماره 4.1 قهوهای خیلی تیره که به مشکی میزنه شد حالا باز میخوام قهوهای یه درجه روشنتش کنم یه رنگ موی مارک gap دارم روش زده 5.1 به نظرتون بزنم جواب میده روش؟؟؟؟؟؟؟/

 6. با سلام من میخوام موهامو مثل عکسی که لینکشو گذاشتم رنگ و لایت کنم اما نمیدونم دقیقا باید از چه رنگ هایی استفاده کنم میشه کامل بهم توضیح بدین.من فردا میخوام موهامو درست کنم و عجله دارم اگه سریعتر جواب بدین ممنون میشم.با تشکر

  http://woohair.com/large/Blonde_Hair_12.jpg

 7. باعرض سلام وخسته نباشيد براي موهام كه تقربا سفيد شده اكسيدان 9درصد ورنگ موي شماره سه قهوه اي سوخته وبه نسبت مخلوط نصف ونصف استفاده كرده ام اما رنگ موهام كمي روشنترازرنگ مو ي اصلي شده علت چيست؟اياباكذشت چند روز رنگ موي زده شده روشنتر ميشوديااينكه دقيقا همان رنگ انتخابي ميشود؟

 8. من موهاموکوتاه کردم ومشکی امامیخوام تغییر بدم صورتم لاغر وکشیده ودارای جای جوش هست یه رنگ مناسب بگید که بیشتراز این جای جوشهابه چشم بیاد.متشکرم

 9. با سلام. من یه رنگ مو برام هدیه آوردن. مارک فرامسی. اما نمیدونم چه رنگی هستند!! شماره روی رنگها رو مینویسم لطفا کمکم کنید.
  6mv egg-plant violet
  6vm egg-plant violet
  602 violet
  خواهش میکنم بهم جواب بدید

  1. فرناز عزيز
   اين رنگ هايي كه فرموديد رنگ هاي سري بنفش بادمجوني و شرابي هستند.

   1. سلام من کل موهایم رودکلره کردم البته درمنزل لطف کنیدچه رنگی روروی موهام بزارم تاسفیدیخی دربیادممنونم

 10. سلام من موهام رو برای عروسیم رنگ کردم و رنگش قهوه ای با تن زیتونی بود الان موهام رشد کرده و حدود 6سانت قهوه ای تیره شده بقیه ی موهام رنگش روشن تر شده، میخوام موهام رو قهوه ای مایل به زتونی کنم ،البته نمیخوام تیره باشه ها، میشه کمکم کنید و بگید چه رنگهای رو با هم قاطی کنم؟؟؟؟؟

 11. سلام من رنگهای مختلفی رو روی هم رو موهام گذاشتم و موهام تُن زیتونی پیدا کرده
  ولی میخوام تُنِ طلایی داشته باشه
  چه رنگی با چه واریاسیونی بزارم که این رنگ زیتونی از روش بره و تُنِ طلایی داشته باشه ؟؟

 12. چه راهی به جز دکلره کردن برای استفاده از رنگ های روشن هست؟قسمتی در این سایت هست مفاهیم مختلف در مورد رنگ کردن مو رو کامل تر و به حالت آموزشی بیان کرده باشه؟

 13. سلام خسته نباشید.بسیار از اموزشی که دادین بهره بردم.میخواستم بدونم من موهام قهوه ایی خرمایی هست موهامو چند درجه با رنگ روشنتر کردم که کمی به قرمزی هم میزنه حالا میخوام موهامو مشکی پر کلاغی با هایلایت صورتی کنم که ماندگاری داشته باشه.البته دکلره نمیخوام.به نظرتو چطور اینکارو بکنم؟مرسی

 14. سلام خسته نباشین.من الان رنگه موهام ترکیبی از n8 وc7.میخوام موهامو عسلی کنم باید چکار کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید.

 15. سلام خسته نباشید
  من ریزش مو دارم و نزدیک عروسیم هستش و میخوام موهامو رنگ کنم به نظر شما ریزشم بیشتر میشه یا اینکه نه؟؟؟؟؟؟البته من هیچ نوع بیماری ندارم و ریزشم به خاطر استرس زیاده_بعد هم میخواستم بدونم رنگ موی بس(ایتالیا) خوب هست؟
  ممنونم خدانگهدار

  1. عاطفه عزيز
   ضمن تبريك به شما و آرزوي خوشبختي ،1 هفته قبل موهاتون پروتئينه و ويتامينه كنيد و شربت هاي ويتامين مصرف كنيد مشكلي پيش نمياد.
   رنگ موي بس مارك خوبي هست اما وويلا و نوول بهتر هست.

 16. با سلام
  هشت ماه قبل موهایم را قهوه ای رو به قرمز کرده ام و ۵۰٪از موهایم سفید است اگر بخواهم موهایم را قهوه ای زیتونی کنم باید از چه رنگی استفاده کنم

  1. سحر عزيز
   بايد موهاتون تا پايه 8 دكلره كنيد و بعد از رنگ زيتوني استفاده كنيد.

 17. سلام خسته نباشید من شهریور عروسیمه چند وقت پیش رنگ موهام کاکائوی کردم الان رنگش زرد شده و ساقه موهام خیلی سوخته به نظر شما چکار کنم؟رنگ مشکی پرکلاغی بزنم خوبه موهام ضخیم و بدتر نمیشه

 18. من براي اولين بار مي خوام موهامو رنگ كنم رنگ اصلي مو قهوهاي متوسط هست مي خوام يك يا دو درجه از رنگ اصلي روشن تر بشه چه رنگي بزنم بهتره؟ و اصلا چطوري رنگ رو درست كنم

  1. ساجده عزيز

   مي تونيد از رنگ زيتوني يا بلوند زيتوني به همراه 1 بند انگشت وارياسيون سبز استفاده كنيد.
   رنگ مو با اكسيدان 9 درصد و وارياسيون مخلوط كنيد تا حالت ماست در بياد و براي تست اول قسمتي كوچك از موها رنگ كنيد و اگر دوست داشتيد كل مو رنگ كنيد.

   1. سلام وخسته نباشيدمن دوستام بهم رنگ هديه دادن لطف كنيداگه ميشه بگيدچه رنگيه ممنونتون ميشم
    ماركPLUS COLOR
    شماره هاي7/03
    5/00
    6/65
    7/65

 19. سلام.من عید موهام رو نسکافه ای رنگ گذاشتم.تقریبا 6 سانت رشد کرده و رنگ موهام به زردی میزنه.میخوام موهامو رنگ کنم.رنگ بلوند خاکستری خیلی خیلی روشن(a10)وبلوند نقره ای(c9) خریدم.بنطرتون ترکیبش خوبه؟واریاسیون نقره ای بهش اضافه کنم؟با تشکر از شما دوست عزیز.

 20. سلام من موهام مشکی هست چند ماه پیش مش زدم حالا میخوام رنگ بزنم .یه رنگی که دکلره نخواد تا مش موهام نسوزه رنگ پوستم سفیدو رنگ چشمام قهوه ای تیره به نظر شما رنگ موهای 5و6 خوب هستند رنگی که به عسلی نزدیک باشه چه رنگی هست.خیلی ممنون لطفا زود جواب بدید

 21. سلام. من رنگ چشمام تقریبا میشیه. موهام تن زیتونی داره. پوستم هم گندمیه. موهام رو چه رنگی کنم؟ آرایشگر گفت زیتونی پررنگ. خوبه؟

  1. دوست عزیز
   با توجه به رنگ چشم شما رنگ بلوند عسلی و زیتونی و فندقی بسیار زیباست

   1. میشه بگید از چه شماره هایی استفاده کنم؟ البته نمیخوام سنم بالاتر نشون داده بشه به همین خاطر به نظر رنگهای تیره بهتره. نظر شما چیه؟ ممنون.

    1. از روی کاتالوگ رنگ مورد نظر را اول انتخاب کنید، به دلیل اینکه میگید نمی خواید سنتون زیاد معلوم بشه رنگ ها همشون 3 -4 شماره بالا پایین داره بسته به رنگی که می خواین تیرشو انتخاب کنید زیتونی و فندقی خیلی قشنگه و اگر دنبال مد هستید زیتونی بزنید جدیدتره،
     باید موهاتون برای زیتونی یا دکلره کنید و یا بی رنگ تا رنگ کاتالوگ در بیاد.

 22. ستاره عزیز

  اگر رنگ‌موی انتخابی موهای سفید شما را پوشش نمی‌دهد، از رنگ مرغوب‌تر و یک درجه بالاتر از رنگ موی اصلی خود استفاده کنید. یا برای پوشش موهای سفید بهتر است از سیستم مردانساژ مو استفاده نمائید و برای این کار حتما به یک آرایشگر خبره نیاز دارید.
  برای پوشاندن تارهای سفید مو یا دو پرده یا بیشتر روشنتر یا تیره تر کردن موهایتان انجام دهید. اگر موهایتان کمتر از یک سوم سفید شده است، از رنگ موی موقتی که یک سایه از رنگ موی طبیعی خودتان روشن تر باشد یا تقریباً با آن همرنگ باشد استفاده کنید. رنگ موهای موقت کمتر از رنگ موهای دائم مو را خراب می کند. اما اگر موهایتان بیشتر از این مقدار سفید شده است، یک رنگ موی بلوند خاکستری توصیه می شود چون باعث می شود موهایتان طلایی و بلوند به نظر برسد.
  برای آندسته از افرادیکه می خواهند رنگ مویشان را یکی دو پرده روشنتر یا تیره تر کنند یا سفیدی موهایشان را با رنگ بپوشانند، بهتر است که در خودشان در خانه موهایشان را رنگ کنند.

 23. مویی که روشن است و چند درصدی هم سفید است…چکار کنیم که وقتی رنگ پایه ی 9 یا 10 میزنیم / سفیدی ها رو پوشش دهد

 24. رعنا عزیز
  چون میخواید موهاتون را مشکی کنید خیلی راحت هست اول باید رنگ موی مشکی بخرید.
  رنگ موی مشکی بگیرید به همراه واریاسیون آبی موهاتونو کاملا مشکی کنید .
  اگر نتیجه دلخواه نگرفتید رنگ موی سرمه ای را خریداری کنید و به نقاطی که دوست دارید بزنید.
  رنگ موی مشکی پرکلاغی سایه های سرمه ای همراهش هست.

 25. سلام من موهامو نسکافه ایی با پایه ی بلوند روشن هست و الان میخوام پایه ی مو رو مشکی با سایه ی سورمه ایی باشه اگه میشه راهنمایی کنید تا بتونم به رنگ دلخواهم برسم
  مرسی منتظر راهنماییتون هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن

بلاک کننده تبلیغ

لطفا جهت حمایت از ما برنامه بلاک کننده تبلیغات را غیرفعال نمایید.