توصیه های پزشکیسلامت

برای سلامت پروستات چه بخوریم؟ (۱۰ بهترین مکمل پروستات) ( بخش اول)

بهترین مکمل پروستات

پروستات، غده ای است که برای سلامت سیستم تناسلی یک مرد، ضروری است؛ هر چند هر مردی نمی داند که پروستات چه کاری انجام می دهد.

غده پروستات، تغذیه و حفاظت برای سلول های اسپرم فراهم می کند. بدون غده پروستات، یک مرد توانایی تولید مثل ندارد. همچنین یک بخش آسیب پذیر از بدن مرد است و نسبت به مشکلات سلامتی مختلف، حساس می باشد.

با توجه به راهنمای سلامت پروستات، بیش از ۳۰ میلیون مرد در جهان از بیماری های پروستات رنج می برند و هر سال ۲۲۰ هزار مرد مبتلا به سرطان پروستات تشخیص داده می شوند.

برای یک مرد، حمایت از سلامت پروستات بسیار مهم است. بیماری های پروستات، به طور منفی بر کیفیت زندگی یک مرد تاثیر می گذارند و گاهی اوقات می توانند کشنده باشند.

مکمل ها یک ابزار سلامتی ارزشمند برای مردان به منظور پیشگیری و درمان بیماری های پروستات هستند. آنها همچنین می توانند سلامت پروستات و سیستم تولید مثل یک مرد را بهبود ببخشند.

مکمل های خوب برای سلامت پروستات از بیماری های پروستات پیشگیری و یا آنها را درمان خواهند کرد، سلامت پروستات و سیستم تولید مثل را افزایش می دهند و مزایای سلامتی دیگری دارند که به همراه آن می آید.

مکمل ها چگونه می توانند از سلامت پروستات پشتیبانی کنند؟

مکمل های برتر پروستات می توانند از سلامت پروستات حمایت کرده و سلامت کلی و کیفیت زندگی را بهبود ببخشند.

سلامت پروستات می تواند توسط مصرف مکمل ها پشتیبانی و محافظت شود که در نهایت به سلامت بهتر، طول عمر و کیفیت زندگی منجر می شود.

مکمل هایی که در موردشان صحبت خواهیم کرد، همگی از سلامت پروستات حمایت کرده و از برخی مشکلات عمده سلامت پروستات جلوگیری و آن‌ها را درمان می کنند. مزایای اضافی نیز از این مکمل ها به دست خواهند آمد.

برخی از این مزایا عبارتند از:

حمایت از سلامت پروستات
کاهش خطر سرطان پروستات
کاهش خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با پروستات
افزایش توده عضلانی سالم
پیشگیری از بیماری قلبی
کاهش یبوست
بازگردادن رشد مو
پیشگیری از سخت شدن شریان ها
پیشگیری از التهاب
کاهش فشار خون
حمایت از سلامت دستگاه گوارش
بهبود جریان خون
حمایت از سیستم ایمنی بدن
حمایت از پوست سالم
جلوگیری از سرطان های مختلف
بهبود سلامت کلی

مصرف مکمل ها یک راه عالی برای تاثیر مثبت بر سلامت و بهبود زندگی تان است. مصرف مکمل هایی که از سلامت پروستات حمایت می کنند نیز یک راه بسیار خوب برای افزایش طول عمر شماست.

پس از ۴۰ سالگی، پروستات یک مرد شروع به تغییر و رشد می کند و آن را در معرض خطر بسیاری از بیماری های رایج پروستات قرار می دهد.

مصرف مکمل های پروستات می تواند به جلوگیری از بروز این مشکلات بالقوه در سن پیری کمک کند و همچنین در صورت بروز این مشکلات، آنها را درمان نماید.

چرا باید برای پروستات تان، مکمل مصرف کنید؟

غده پروستات مرد ممکن است قربانی بیماری های مختلف پروستات شود. برخی از بیماری ها ممکن است سلامت روانی یا کیفیت زندگی یک مرد را کاهش دهند و همه آنها سلامت جسمی مرد را تضعیف خواهند کرد.

مصرف مکمل های قوی برای سلامت پروستات از سه راه مختلف برای یک مرد مفید است:

آنها می توانند از ایجاد بیماری های پروستات جلوگیری کنند.
آنها می توانند بیماری های فعلی پروستات را درمان کنند.
آنها می توانند سلامت کلی، جنسی و باروری را بهبود بخشند.

برای درک و قدردانی از مزایای مصرف مکمل های موثر برای سلامت پروستات، داشتن یک دانش پایه از بیماری هایی که شما با مصرف این مکمل ها از آنها پیشگیری کرده یا درمانشان می کنید، مهم است.

در اینجا لیستی از بیماری های رایج پروستات که مردان در سراسر جهان از آن رنج می برند را می بینید:

بزرگ شدن پروستات (BPH)- بزرگ شدن پروستات، هیپرپلازی خوش خیم پروستات یا BPH نیز نامیده می شود. بزرگ شدن پروستات، رایج ترین بیماری پروستات در میان مردان بالای ۵۰ سال است و نیمی از مردان بین سنین ۵۰ و ۶۰ دچار این مشکل می شوند. این عارضه سلامتی متداول به تغییرات هورمونی وابسته به سن مرتبط است. علائم با سختی در ادرار کردن شروع شده و سپس به نیاز فوری و مکرر برای ادرار کردن تبدیل می شود و در نهایت به تخلیه ناقص مثانه منجر می گردد. عوامل خطر اصلی BPH، سن و داشتن اضافه وزن یا چاق بودن است. مکمل ها می توانند علائم بزرگ شدن پروستات را درمان کنند و احتمالا عواقب آن را معکوس نمایند و همچنین عوامل خطر قابل کنترل را کاهش دهند.

سرطان پروستات- رایج ترین شکل سرطان در مردان، سرطان پروستات است. تنها در ایالات متحده، تقریبا ۲.۸ میلیون مرد با سرطان پروستات زندگی می کنند و هر سال ۳۰ هزار مرد بخاطر سرطان پروستات جانشان را از دست می دهند. برخی از بزرگترین عوامل خطر عبارتند از سن بالا، ژنتیک و رژیم غذایی. مکمل ها می توانند با پرداختن به عوامل خطر رژیمی به پیشگیری از سرطان پروستات کمک کنند و همچنین می توانند به درمان علائم سرطان پروستات یاری برسانند.
پروستاتیت- پروستاتیت، شایع ترین بیماری پروستات است که مردان زیر ۵۰ سال را تحت تاثیر قرار می دهد و التهاب غده پروستات است. این التهاب معمولا توسط یک عفونت ایجاد می شود. این تورم غده پروستات، علائمی مانند درد در قسمت تحتانی شکم، مثانه، کمر، راست روده، بیضه، کشاله ران و غیره ایجاد می کند. همچنین ممکن است باعث الگوهای غیر طبیعی ادرار، لرز، خستگی یا تب شود. عوامل خطر عبارتند از داشتن یک عفونت در مثانه یا پیشاب راه، کم آبی بدن، داشتن رابطه جنسی محافظت نشده و غیره. مکمل ها می توانند پروستاتیت و علائم آن را درمان کنند و به پیشگیری از آن کمک نمایند.
همچنین برخی بیماری های سیستم تناسلی وجود دارند که با سلامت پروستات مرتبط هستند.

 

اختلال نعوظ- اختلال نعوظ یا ED، بیماری است که بر توانایی مرد برای داشتن و حفظ یک نعوظ تاثیر منفی می گذارد. عوامل خطر عبارتند از دیابت، فشار خون بالا، سخت شدن شریان ها، خستگی، استرس و همچنین بزرگ شدن پروستات. یک بررسی روی ۱۴ هزار مرد مسن چند ملیتی، شیوع BPH را همراه با علائم دستگاه ادراری تحتانی نشان داد و ۶۰% از این مردان، اختلال نعوظ را تجربه کرده بودند.
بی اختیاری- بی اختیاری، وضعیتی است که در آن کنترل مثانه از دست می رود. بزرگ شدن پروستات، یکی از علل بی اختیاری در مردان است بنابراین سلامت پروستات و بی اختیاری با هم مرتبط اند. بسیاری از مردان مبتلا به بی اختیاری، نشت های ادرار جزئی و گاه به گاه را تجربه می کنند اما بقیه غالبا لباس هایشان را خیس خواهند کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن

بلاک کننده تبلیغ

لطفا جهت حمایت از ما برنامه بلاک کننده تبلیغات را غیرفعال نمایید.