توصیه های پزشکی

روش مقابله با ویروس کرونا

غذا با طبع گرم سیستم ایمنی بدن را در مقابله با کرونا تقویت می‌کند

متخصص و دانشیار پاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: خوردن غذاهای گرم مانند نان سبوس‌دار، عسل، خرما، کشمش، بادام و گوشت گوسفند، سیستم ایمنی بدن را جهت مقابله با کرونا تقویت کرده و دود کردن سه نوبت اسفند در روز به علت داشتن مواد آلکالوئیدی نیز براساس مستندات علمی فضا را ضدعفونی می‌کند.

به گزارش «شیعه نیوز»، دکتر حسن اکبری روز یکشنبه با اشاره به جنگ روانی درباره ویروس کرونا افزود: ویروس کرونا آر اِن اِی (RNA) تک رشته‌ای (نوعی مولکول) و همانند ویروس آنفلوانزا است و از لحاظ قدرت بیماری زایی در سطح پایینی قرار دارد اما دارای قدرت انتشار بالایی است.

وی ادامه داد: خط اول مقابله بدن انسان با ویروس ها، سیستم ایمنی است؛ سیستم ایمنی نیز به شدت وابسته به انرژی سلول های ایمنی است و انرژی سلول ها از طریق تغذیه سالم و خواب به موقع (راس ساعت ۲۱ بخوابید) و ورزش تامین می شود بنابراین افراد باید تغذیه با اس دی ای پایین داشته باشند؛ «اس ادی ای» میزان انرژی لازم برای تبدیل ماده غذایی به انرژی سلولی است.

متخصص و دانشیار پاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: اگر می بینیم مردم دیگر کشورها با ویروس نظامی سیاسی کرونا مواجه شده و به سرعت بیمار می شوند به این علت است که تغذیه مردم آنها در اغلب موارد از غذاهای نامتعارف مانند گوشت گربه و امثال آن تشکیل شده که در شرع مقدس، خوردن چنین غذاهایی منع شده است.

اکبری افزود: می توان نتیجه گرفت که اگر مردم از خوراکی های با طبع گرم استفاده کنند سیستم ایمنی شان قوی تر از قدرت ویروس کرونا خواهد شد و بنابراین مبتلا به کرونا نمی شوند.

وی ادامه داد: البته افرادی مانند مبتلایان به دیابت و کودکان دارای نقص ژنتیکی سیستم ایمنی که زمینه های نقص ایمنی به صورت ژنتیکی و اکتسابی دارند، مستعد ابتلا به کرونا هستند و استفاده از ماسک و تدابیر شدید بهداشتی برای این افراد توصیه می شود ولی افراد سالم و قوی با تغذیه مناسب نیازی به استفاده از ماسک و تدابیر شدید بهداشتی ندارند.

اکبری با بیان اینکه روغن کوهان شتر، روغن پیه گاو، روغن زرد گاوی و گوسفندی نیز اس دی ای پایین دارند، گفت: همچنین توصیه می شود که مردم غذاهای با طبع سرد مانند گوشت گاو و محصولات آن مثل سوسیس، کالباس، همبرگر و مارتادلا و فست فودها نخورند.

متخصص و دانشیار پاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: همچنین مصرف مرغ صنعتی، چای سبز و سیاه، انواع سس های سفید و قرمز و دیگر سس های صنعتی، بستنی و شیرینی های مصنوعی (شیرینی قنادی) و خوردن آب سرد، سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند.

اکبری افزود: از روغن‌های نباتی، روغن مایع، جامد و سرخ کردنی، گوشت ماهی و مرغابی، ماست، دوغ و شیر به ویژه شیر سرد، از حبوبات عدس، سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند و بهتر است به جای آبغوره و آبلیمو از سرکه محلی انگور و آب نارنج استفاده شود.

وی به مردم توصیه کرد در صورت مصرف لبنیات آن را با نعناع، گل محمدی یا کنجد میل کنند و گفت: در صورت مصرف شیر، شیر را داغ کنید و شیر را قبل از مصرف ۱۵ دقیقه بجوشانید و به آن زعفران یا زردچوبه اضافه کنید و آن را با خرما یا عسل میل کنید تا سیستم ایمنی ضعیف نشود.

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن