خانه > سلامت > خواص درماني گیاهان و میوه ها > خاصیت باقلا ؛جلوگیری از پوکی استخوان و کنترل فشارخون

خاصیت باقلا ؛جلوگیری از پوکی استخوان و کنترل فشارخونباقلا گياهي علفی و یکساله که ارتفاع آن تا ۸۰ سانتیمتر می رسد . برگهای آن متناوب و مرکب است که دارای برگچه هایی بشکل تخم مرغ می باشد . گلهای باقلا درشت و سفید که دارای لکه های سیاه و یا بنفش است . میوه آن که همان باقلا است دارای غلافی پوشیده از کرک بطول تقریبا ۱۲ سانتیمتر است .

باقالی از ابتلا به پوکی استخوان جلوگیری و به کنترل فشار خون کمک می‌کند

  • به گفته کارشناس موسسه تغذیه سلامت و توسعه، نتایج مطالعات نشان می‌دهد؛ ۱۰۰ گرم باقالی حاوی ۲۶ گرم پروتئین است و علاوه بر پروتئین، کلسیم و پتاسیم این ماده غذایی نیز بالا است.
  • به این ترتیب که در هر ۱۰۰ گرم از آن ۱۰۰ میلی گرم کلسیم و ۱۰۰ میلی گرم پتاسیم وجود دارد و می‌تواند تا حد زیادی از ابتلا به پوکی استخوان جلوگیری کرده و به کنترل فشار خون بالا کمک کند.
  • دکتر زیبا کاوه گفت: باقالی از گروه سبزیجات نشاسته‌ای است که برخی از افراد آن را در گروه حبوبات جای می‌دهند و این گیاه به عنوان یکی از منابع فیبر و پروتئین شناخته شده است.
  • وی افزود: با توجه به محتوای نشاسته‌ای باقالی، افرادی که به دیابت مبتلا هستند باید از مصرف زیاد آن خودداری کنند.
  • به علاوه کسانی که به بیماری فاویسم (نوعی حساسیت غذایی که به علت نداشتن یک آنزیم خاص در بدن به وجود می‌آید و ممکن است کشنده باشد) مبتلا هستند باید آن را به صورت خام مصرف کنند.
  • وی تاکید کرد: باقالی نیز مانند سایر پروتئین‌های گیاهی، تمام فایل‌های پروتئین آن کامل نیست و برای جبران اسیدهای آمینه ضروری باید آن را با یکی از مواد غذایی گروه غلات همراه کرد
loading...

همچنین ببینید

طرز تهیه ماسک اسرارآمیز پوست ژاپنی ها بازکننده چروک صورت

+-   ژاپنی ها هزاران سال است که اسرار مراقبت از پوست شگفت انگیز خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *